کد خبر: 39211 A

فستیوال کتاب نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با حضور چهره‌های نامدار ادبیات جهان برگزار می‌شود.

ایران آرت: در آستانه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، مسئولان این رویداد مهم نشر در جهان که از آن به عنوان بزرگترین رویدادجهانی نشر نیز یاد می‌شود، اقدام به تدارک برای برگزاری گردهم‌آیی بزرگی از نویسندگان نامدار جهان با عنوان فستیوال کتاب کرده‌اند.

به گزارش مهر، بر این اساس و در روز ۱۹ اکتبر سال جاری مصادف با چهارمین روز از این رویداد ماگارت آتوود، آلیف شافاک، کولسون وایتهد و ماجا لوندی در نشستی به معرفی تازه‌ترین آثار خود برای مخاطبانشان می‌پردازند و درباره موضوع قدرت ادبیات در تعاملات اجتماعی و سیاسی و نیز نقش زبان و نویسنده در شکل‌دهی به فرهنگ و جامعه سخنرانی خواهند کرد.

از سوی دیگری در نشستی سه نویسنده نامدار انگلستان شامل جوجو مویز، کیت موز و لی چایلد درباره ماجرای برگزیت و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا در این نمایشگاه و در نشستی به همراه هم به اظهارنظر خواهند پرداخت.

در برنامه دیگری که در این نمایشگاه تدارک دیده شده است، نویسنده پرفروش این روزهای نروژ، یو نسبو به معرفی تازه‌ترین اثر خود با عنوان چاقو خواهد پرداخت و در ادامه نیز بخشی از این اثر توسط اولیور ممسن از ستاره‌های تلویزیونی آلمان که در سریال‌های جنایی بازی‌های درخشانی داشته است به خوانش بخشی از این کتاب برای مخاطبانش می‌پردازد.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۶ تا ۲۰ اکتبر سال جاری برپا می‌شود.

 

مارگارت اتوود نمایشگاه کتاب فرانکفورت الیف شافاک ماجا لوندی کولسون وایتهد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین