کد خبر: 39415 A

برد پیت در کنفرانس مطبوعاتی فیلم "به سوی ستارگان" در ونیز گفت این فیلم به مسئله‌ مردانگی می‌پردازد.

ایران آرت: در فیلم "به‌سوی ستارگان" (Ad Astra)، "برد پیت" در نقش فضانوردی ظاهر می‌شود که در جستجوی پدر گمشده‌اش به دورترین نقاط منظومه‌ی شمسی سفر می‌کند. پیت در کنفرانس مطبوعاتی فیلم در ونیز می‌گوید در دل فیلم به مسئله‌ی مردانگی و اینکه آیا چنین باوری باید از بین برود یا نه پرداخته می‌شود.

پیت می‌گوید: "در دورانی بزرگ شدم که به من آموختند باید قوی بود، نباید ضعف نشان داد و بی‌احترامی و توهین را پذیرفت. این باورها در جای خود ارزشمندند، اما این طرز تفکر محدودیت ایجاد می‌کند، زیرا شما دردها و یا چیزهایی موجب شرمساری شما است را انکار می‌کنید، چه واقعی باشند چه ساخته‌ی ذهن. این سؤال را مطرح کردیم که آیا راه بهتری برای تعریف شدن ما وجود دارد؟ آیا اگر صریح‌تر باشید رابطه‌ی بهتری با عزیزان‌تان برقرار می‌کنید؟ در نهایت ما به دنبال پاسخ دادن به این پرسش بودیم."

به گزارش 30نما، در مورد جنبه‌های فنی‌تر فیلم به ویژه سکانس‌هایی که باید در حالت بی‌وزنی تصویربرداری می‌شد، پیت می‌گوید از "جورج کلونی" که در "جاذبه" بازی کرده است کمک گرفته است. او توضیح می‌دهد: "بازی در یک فیلم فضایی و آویزان شدن از سیم‌ها، مانند اجرای تئاتر پیتر پن است. من و جورج بعضی از تجارب ناخوشایندمان را بایکدیگر تبادل کردیم."

گری در مورد شخصیت پیت در فیلم می‌گوید: "کلید ماجرا در این است که شما [به عنوان بازیگر] نباید نگران این مسئله باشید که مخاطب از شما خوشش می‌آید یا نه یا با شما همدردی می‌کند یا نه. تنها باید نگران این باشید که با شخصیت خودتان صادق باشید و بتوانید آسیب‌پذیر باشید. گاهی این رفتار شما را به ناکجا می‌برد و مردم ممکن است دوستش داشته باشند یا نداشته باشند، اما نباید نگران این مسئله باشید. من سعی کردم این دیالوگ را با برد برقرار کنم."

پیت می‌گوید در ابتدای هر روز فیلمبرداری از طرف گری ایمیل دریافت می‌کرده است: "من و جیمز رابطه‌ی نرمال مردانه‌ای نداریم. او برای من ایمیل‌هایی به شدت شخصی ارسال می‌کرد و زندگی خودش را برای من فاش می‌ساخت. گفته‌های او فیلمبرداری آن روز را تعریف می‌کرد و صحنه‌ها را بی‌نقص می‌ساخت و من همچنان برای این کارش ارزش قائلم. تجربه‌ای منحصر به فرد بود."

"لیو تایلر" که در فیلم نقش همسر "سرهنگ روی مک‌براید" با بازی پیت را ایفا کرده و مخاطب او را تنها از طریق ویدیوها و خاطرات شخصیت می‌بیند می‌گوید در ابتدا قرار بوده که یک مخلوق خیالی باشد. او می‌گوید: "به نظر من او شخصیتی حقیقی است، از داستان اینگونه برداشت می‌شود، در ذهن شخصیت [پیت] حقیقی است. [روی] آنقدر تنها است که در ذهن خود او را تصور می‌کند. شما همیشه متوجه نمی‌شوید که واقعی است یا ساختگی."

شخصیت پیت با شخصیتی که "روث نگا" نقش آن را بازی می‌کند ارتباطی حقیقی برقرار می‌کند. شخصیت روث در اولین برخوردش با او در یک ایستگاه فضایی در مریخ می‌گوید: "این بالا شما هنوز تشنه‌ی ارتباطات انسانی هستید." نگا می‌گوید: "هر دوی آن‌ها نیازی دارند که شاید مفقود بوده است. نحوه‌ی ارتباط برقرار کردن شخصیتم در فیلم با شخصیت پیت را بسیار دوست داشتم. احساس می‌کنم که او را برای مأموریتش آماده می‌کند."

پیت در مورد احتمال نامزدی و کسب اسکار با "به‌سوی ستارگان" می‌گوید تنها کنجکاو است بداند که واکنش مردم در مقابل آن چگونه است. او می‌گوید: "هر سال استعدادهای شفگت‌انگیزی را می‌بینم که از آن‌ها تقدیر به عمل می‌آید و استعدادهای شگفت‌انگیز دیگری که از آن‌ها تقدیر به عمل نمی‌آید. وقتی قرعه به نام شما بخورد لذت بخش است و وقتی به نام بازیگر دیگری بخورد می‌بینید که او یکی از دوستان‌تان است. بنابراین همین کافی است."

 

جشنواره فیلم ونیز جورج کلونی برد پیت به سوی ستارگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین