کد خبر: 39702 A

بازیگر و مدل مشهور آمریکایی که در ۱۰۳ اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته بود از دنیا رفت.

ایران آرت: کارول لینلی، بازیگر سینمای هالیوود که سابقه نامزد شدن در جشنواره‌های متنوعی را دارد، صبح امروز بر اثر سکته قلبی و در سن ۷۷ سالگی درگذشت.

کارول لینلی زادهٔ ۱۳ فوریهٔ ۱۹۴۲ شهر نیویورک به دنیا آمد. وی از سال ۱۹۵۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بود و طی سالها فعالیت در عرصه بازیگری در ۱۰۳ اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت.

به گزارش میزان، از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به آثار زیر اشاره کرد. مردی با سگ شکاری (۱۹۵۹)، کاردینال (۱۹۶۳) ، بانی لیک گم شده (۱۹۶۵)؛ ماجرای پوزیدون (۱۹۷۲)، پارتیزان (۱۹۸۳)، آلفرد هیچکاک تقدیم می‌کند (۱۹۵۷)، راپانزل (۱۹۵۸)، ویرجینیایی (۱۹۶۲)، نایت گالری (۱۹۷۲)، شعبده‌باز (مجموعه تلویزیونی) (۱۹۷۴) کوجک (مجموعه تلویزیونی) (۱۹۷۷)، هاوایی فایو-او (۱۹۷۸) و فرشتگان چارلی (مجموعه تلویزیونی) از جمله آثاری هستند که وی در آن بازی داشته است. 

لینلی البته در سال‌های آخر عمر از دنیای بازیگری فاصله گرفت از سال ۲۰۰۶ در هیچ اثری به ایفای نقش نپرداخت و خود را بازنشسته کرد. وی در سال 1959و 1960 به خاطر بازی در سریال تازه وارد توانست به صورت متوالی نامزد جایزه گلدن گلوب شود. 

ترنت دولان بازیگر سینمای هالیوود ضمن تایید فوت وی گفت: لینلی دیشب با مشکل قلب روبرو شد و از همان موقع حال خوبی نداشت تا اینکه بعد از حمله شدید قبلی صبح از دنیا رفت. 

 

مدل بازیگر مانکن هالیوودریپورتر کارول لینلی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین