کد خبر: 39739 A

داکوتا فانینگ، ستاره جوان سینمای هالیوود از نقش پر سروصدا و پرحاشیه خود در "شیرینی در دل" دفاع کرد

ایران آرت: در درام "شیرینی در دل" (Sweetness In the Belly) که در جشنواره‌ی فیلم تورنتو به نمایش درخواهد آمد، "داکوتا فنینگ" نقش "لیلی ابدال" را بازی می‌کند که در دوران کودکی والدین انگلیسی خود را در آفریقا از دست می‌دهد و مسلمان می‌شود. او سپس از جنگ داخلی اتیوپی می‌گریزد و به بریتانیا می‌رود، در لندن به جامعه‌ی مهاجرین مسلمان نزدیک می‌شود و سعی می‌کند افراد را به خانواده‌ی خود برساند. اما مأموریت او چندان غیرخودخواهانه نیست و رابطه‌ی عاشقانه‌ی پرشوری میان او و یک دکتر فاش می‌شود.

داستان فیلم از رمانی نوشته‌ی "کامیلا گیب" توسط "لورا فیلیپس" برای سینما اقتباس شده است. "زی ماهری" کارگردان فیلم یک فیلمساز اتیوپیایی است و بازیگران فیلم به زبان‌های انگلیسی، عربی و امهری صحبت می‌کنند.

به گزارش 30نما، پس از آنکه یکی از خبرگزاری‌ها شخصیت او در فیلم را "یک مسلمان اتیوپیایی سفیدپوست" معرفی کرد، برای کاربران شبکه‌های اجتماعی این تردید به وجود آمد که شاید شخصیت فنینگ در فیلم یک اتیوپیایی سفیدپوست است.

اما فنینگ پنجشنبه شب در صفحه‌ی اینستاگرام خود با ارسال متنی سعی کرد این تردید را برطرف کند و شخصیت و قصه را توضیح دهد. او می‌گوید: "من در فیلم نقش یک زن اتیوپیایی را بازی نمی‌کنم. نقش زنی بریتانیایی را بازی می‌کنم که والدین او در هفت سالگی در آفریقا رهایش می‌کنند و او مسلمان می‌شود. لیلی شخصیت من در فیلم در اتیوپی به سر می‌برد و گرفتار جنگ داخلی در این کشور می‌شود. او در نتیجه به زادگاهش انگلستان فرستاده می‌شود، جایی که هیچ چیزی در موردش نمی‌داند. بخشی از این فیلم در اتیوپی فیلمبرداری شده، کارگردانی اتیوپیایی آن را کارگردانی کرده و زنان اتیوپیایی متعددی در آن بازی می‌کنند. سهم داشتن در بازگویی این داستان باعث افتخار من بود. این فیلم در مورد معنای خانه و وطن است."

dakota-fanning-sweetness-in-the-belly-2-1024x683

فنینگ به تازگی در فیلم "روزی روزگاری در هالیوود" به کارگردانی "کوئنتین تارانتینو" و سریال "روان‌پزشک" (The Alienist) ظاهر شده است.

بازیگر زن داکوتا فانینگ خانم بازیگر الی فانینگ داکوتا فنینگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین