کد خبر: 39852 A

زلوگر با فیلم "جودی" می‌تواند مدعی اصلی کسب جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول باشد.

ایران آرت: فیلم بیوگرافیکال «جودی» (Judy) به کارگردانی «روپرت گولد» که به شکلی غیرمنتظره در جشنواره‌ی تلیوراید اکران شده بود، جشنواره‌روهای تورنتو را هم به وجد آورد. حاضرین پس از نمایش فیلم سه دقیقه فیلم و ستاره‌اش «رنی زلوگر» را به صورت ایستاده تشویق کردند و  اشک‌های زلوگر را جاری ساختند. واکنش‌ها به اکران «جودی» در تلیوراید و تورنتو تأیید می‌کند که این بازیگر به سوی کسب چهارمین نامزدی اسکارش پیش می‌رود. زلوگر پیش از این به خاطر بازی در «خاطرات بریجت جونز»، و «شیکاگو» نامزد اسکار شده و برای بازی در «کوهستان سرد» اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل را تصاحب کرده بود.

«جودی» از موزیکال «پایان رنگین‌کمان» اقتباس شده و زلوگر در آن نقش بازیگر و خواننده‌ی سرشناس «جودی گارلند» را در ماه‌های پایانی زندگی‌اش وقتی که مجبور بود یک تور موسیقی پنج هفته‌ای را در لندن برگزار کند.

منتقدین نمایش زلوگر در فیلم را تکان‌دهنده توصیف کرده و او را لایق دریافت چهارمین نامزدی اسکار دانسته‌ بودند، اما واکنش‌ها پس از نمایش فیلم در تورنتو حتی پرشورتر از پیش است. «جنل رایلی» نویسنده‌ی مجله‌ی «ونتی فر» در شبکه‌های اجتماعی می‌نویسد در ۱۵ سال حضورش در جشنواره‌ی تورنتو هرگز تشویق ایستاده‌ای نظیر تشویق «رنی زلوگر» و «جودی» ندیده است.

به گزارش ۳۰نما، «آدام بی. واری» نویسنده‌ی «بازفید» بازی زلوگر را درخشان خوانده و اضافه می‌کند: «مبالغه‌ امکان‌پذیر نیست، او فوق‌العاده است.» دیگر منتقدین از جمله «جوئی نولفی» نویسنده‌ی مجله‌ی «اینترتینمنت ویکلی» با دیدن فیلم احساساتی شده و گاهی اشک ریخته‌اند. «رابرت لوین» منتقد «مجله‌ی نیویورک» می‌نویسد: «داستان حول محور او بنا می‌شود و انگیزه‌ی اصلی برای دیدن فیلم حضور اوست. شاید کلیشه باشد که بگویی گاهی فراموش می‌کنی که روی پرده در حال تماشای «جودی گارلند» نیستی، اما حقیقت این است.»

رودساید اترکشنز فیلم «جودی» را در تاریخ ۲۷ سپتامبر در آمریکا اکران می‌کند.

 

رنی زلوگر جشنواره فیلم تورنتو فیلم جودی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین