کد خبر: 40134 A

ایران آرت: «بینوایان» روایتی مدرن از شاهکار کلاسیک ویکتور هوگو است که نخستین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و جایزه هیات داوران را از آن خود کرد. 

به گزارش خبرآنلاین، پیش از معرفی «بینوایان»، یکی از گزینه‌های محتمل برای نمایندگی فرانسه در اسکار فیلم جدید رومن پولانسکی با عنوان «یک افسر و یک جاسوس» بود که در جشنواره ونیز به نمایش در آمد و تحسین منتقدان سینمایی را برانگیخت. اما به نظر می‌رسد که فرانسوی‌ها حاضر نشدند ریسک کنند و فیلمی را به اسکار بفرستند که کارگردانش در آمریکا پرونده قضایی دارد و از قضا در افکار عمومی هم دیگر جایگاه درخوری ندارد. 

فرانسه یکی از موفق‌ترین کشورها در بازی اسکار است. فیلم‌های فرانسوی تا کنون در رشته‌های گوناگون جایزه سینمایی اسکار ۴۰ بار طعم نامزد شدن برای جایزه اسکار را چشیده و البته ۱۱ بار جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان که از امسال بهترین فیلم بین‌المللی شده است را به خانه برده‌اند.

آخرین بار که فیلمی از فرانسه به جمع نامزدهای نهایی اسکار راه یافت سال ۲۰۱۵ با فیلم «موستانگ» به کارگردانی دنیز گمزه ارگوون بود. آخرین اسکار فرانسه در این بخش اما با فیلم «هندوچین» با بازی کاترین دونوو به دست آمد. 

 

اسکار اسکار 2020 فیلم بینوایان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین