کد خبر: 40209 A

آلن پس از بازی در نقش "تیون گریجوی" که یکی از جالب‌توجه‌ترین ضدقهرمانان سریال "بازی تاج و تخت" بود، به عرصه‌ی سینما وارد شده است.

ایران آرت: آلفی آلن" مانند دیگر ستارگان سریال "بازی تاج‌وتخت" (Game of Thrones) در حال حاضر سعی می‌کند با زندگی در دوران پسا-وستروس کنار بیاید. او که امسال به خاطر بازی در فصل پایانی سریال فانتزی HBO در مراسم اهدای جوایز امی نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شده، در مصاحبه با "تریلیست" از زندگی پس از "بازی تاج‌وتخت" گفته است.

آلن پس از بازی در نقش "تیون گریجوی" که یکی از جالب‌توجه‌ترین ضدقهرمانان سریال بود، به عرصه‌ی سینما وارد شد تا در فیلم تحسین‌شده‌ی "جوجو خرگوش" (Jojo Rabbit) به کارگردانی "تایکا وایتیتی" که جایزه‌ی مردمی جشنواره‌ی تورنتو را هم تصاحب کرد به ایفای نقش بپردازد. آلن در رابطه با "بازی تاج‌وتخت" می‌گوید: "در ابتدا فوق‌العاده بود، و بسیار لذت‌بخش… اما سپس شخصیت من در سریال شکنجه شد و زندگی ذره‌ای تلخ شد."

وقتی بازیگری نقش شخصیتی را بازی کند که با خیانت به محبوب‌ترین خاندان داستان از خاکستر برمی‌خیزد، پس از دستگیری یک فصل کامل تحقیر می‌شود، آلت مرادانگی او توسط مردی به نام "رمزی بولتون" قطع می‌شود، بعید نیست که احساس خوبی نداشته باشد. آلن تنها کسی نیست که در "بازی تاج‌وتخت" سهم داشته و آسیب روحی دیده. "جورج آر.آر. مارتین" نویسنده‌ی کتاب‌های منبع الهام سریال هم حتی در مصاحبه‌ای اعتراف کرده است که اقتباس سریال از آثار او چندان شرایط خوبی برایش به وجود نیاورده.

به گزارش ۳۰نما، آلن که می‌دانسته بازی در این سریال "دردناک" خواهد بود و در عین حال قدردان چنین تجربه‌ای است می‌گوید: "قصد بی‌احترامی به شبکه‌ی HBO و یا کارگردانانی که با آنان همکاری کرده‌ام را ندارم – پس از گذشت مدتی، از آنجا سریال بسیار عظیم است، شما بیشتر به متنی که برای شخصیت می‌نویسند مدیون می‌شوید تا شخصیتی که فکر می‌کنید خلق کرده‌اید… هم باید برای آنچه از شما می‌خواهند انجام دهید احترام قائل باشید، هم آنچه که به عنوان بازیگر به آن اضافه می‌کنید."

آلن در مورد اولین نامزدی امی خود می‌گوید: "نمی‌خواهم وانمود کنم که با مراسم امی بیگانه‌ام، اما چندین سال قبل وقتی که به تازگی تولید سریال را آغاز کرده بودیم، به آن فکر کردم… با خود گفتم شاید یک روز روی صحنه بروم اما این رؤیا رنگ باخت. این رؤیا مدت‌هاست که رنگ باخته."

با این حال، آلن که برادر "لیلی آلن" خواننده‌ی انگلیسی است اکنون یکی از مدعیان اصلی کسب جایزه در مراسم امی یکشنبه شب است. خواهر آلفی نامزدی امی او را در صفحه‌ی اینستاگرامش تبریک گفت، اما این مسئله موجب نشد هواداران آهنگی را که او در سال ۲۰۰۶ در مورد برادرش خوانده بود را به یاد نیاورند. در متن این ترانه آمده بود: "آه، آلفی بلند شو، روز تازه‌ای برآمده، نمی‌توانم ببینم که تو زندگی‌ات را به هدر می‌دهی، باید شغلی پیدا کنی زیرا قبض‌ها باید پرداخت شوند‌، آلفی، از مغزت استفاده کن…"

 

بازی تاج و تخت آلفی آلن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین