کد خبر: 40393 A

برخی منتقدان سینمایی رویکرد فیلم درباره خشونت را خطرناک دانسته‌اند اما کمپانی برادران وارنر اعلام کرد این فیلم هیچ نوع از خشونت در دنیای واقعی را تایید نمی‌کند.

ایران آرت: پلیس لس آنجلس در میانه نگرانی‌ها درباره احتمال تاثیر پذیری از فیلم "جوکر" برای خشونت اعلام کرد حضور نیروهای خود در سالن‌های سینما را همزمان با اکران این فیلم افزایش می‌دهد.

به گزارش ورایتی، اداره پلیس لس آنجلس با تاکید بر این که هیچ تهدید خاصی درباره تماشای این فیلم دریافت نکرده، در عین حال از سینماروها خواسته که مراقب باشند.

به نقل از آی سینما، در سال ۲۰۱۲ حمله به یک سالن سینمای نمایش دهنده فیلم "شوالیه سیاه برمی‌خیزد" در نیمه‌شب باعث کشته شدن ۱۲ نفر و زخمی شدن ۷۰ تن در شهر آرورا ایالت کلرادو شد. خانواده‌های برخی قربانیان آن حادثه درباره فیلم "جوکر" ابراز نگرانی کرده‌اند.

یواکین فینکس در این فیلم نقش یک فرد افسرده و تنها را بازی می‌کند که شکست خوردنش در زمینه استندآپ کمدی باعث می‌شود دست به خشونت بزند.

حتی برخی منتقدان سینمایی رویکرد فیلم درباره خشونت را خطرناک دانسته‌اند. این در حالی‌ست که بر اساس همین نقدها تاد فیلیپس در ساخت"جوکر" از برخی فیلم‌های دهه ۱۹۷۰ مانند "راننده تاکسی" الهام گرفته است.

کمپانی برادران وارنر در واکنش به ابراز نگرانی‌ها درباره این فیلم در بیانیه‌ای اعلام کرد این فیلم هیچ نوع از خشونت در دنیای واقعی را تایید نمی‌کند.

همچنین کمپانی ای‌ام‌سی صاحب بزرگ‌ترین سینماهای زنجیره‌ای جهان اعلام کرد پروتکل‌های امنیتی خاصی درباره این فیلم اجرا خواهد شد. از جمله اینکه پوشیدن لباس نمایشی برای تماشاگران آزاد است اما هرگونه "نقاب، رنگ‌آمیزی صورت یا چیزی که صورت را پنهان کند" ممنوع خواهد بود.

شخصیت جوکر در دنیای کمیک استریپ و سینما با رنگ کردن چهره‌اش شناخته می‌شود.

 

جوکر تاد فیلیپس واکین فینیکس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین