کد خبر: 41409 A

فیلم "کیارستمی و عصای گمشده" که روایتی از آموزه‌های سینما از زبان عباس کیارستمی است، جایزه بهترین فیلم بلند مستند چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های مستقل سالتو در کشور اروگوئه از آن خود کرد.

ایران آرت، محمودرضا ثانی کارگردان و بهروز نشان تهیه‌کننده فیلم بلند "کیارستمی و عصای گمشده" در جدیدترین حضور بین‌المللی خود توانستند با رأی هیات‌ داوران، عنوان بهترین فیلم بلند مستند جشنواره فیلم‌های مستقل سالتو در اروگوئه را به خود اختصاص دهند.

به گزارش انتخاب، فیلم بلند "کیارستمی و عصای گمشده"، آخرین ساخته محمودرضا ثانی علاوه بر حضور در جشنواره فیلم‌های مستقل سالتو، پیش از این در جشنواره‌های اوراسیا در روسیه، کوهستان سبز و تندیس طلایی در آمریکا روی پرده رفته و موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره و تندیس طلایی نیز شده است.

این فیلم به مدت زمان ۹۰ دقیقه، روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است که ثانی در مدت ۴ سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی وی را به تصویر بکشد.

محمودرضا ثانی پیش از ساخت مستند بلند "کیارستمی و عصای گمشده"، کتاب "عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما" را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع ‌شده است.

چهارمین جشنواره فیلم مستقل "سالتو" از ۲۲ تا ۲۶ مهر در کشور اروگوئه برگزار شد.

 

عباس کیارستمی کیارستمی و عصای گمشده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین