کد خبر: 42579 A

فیلم "دانتون ابی" بر اساس سریالی با همین نام ساخته شده است و داستان خانواده ثروتمند کراولی را در اوایل قرن بیستم روایت می‌کند.

ایران آرت: فیلم سینمایی دانتون ابی اثری در ژانر درام به کارگردانی مایکل انگلر پس از گذشت نزدیک به دو ماه از اکران با فروشی معادل ۱۸۳ میلیون دلار در رتبه ۳۵ جدول فروش سینمای جهان ایستاد.

این فیلم ادامه‌ای بر مجموعه تلویزیونی‌ای به همین نام ساخته جولین فلوز است که در آی‌تی‌وی از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به نمایش درآمد. وقایع این مجموعه تلویزیونی، در قصری در منطقه یورک‌شر در انگلستان به نامِ "دانتون اَبی" رخ می‌دهد. این مکان، محل سکونت اِرل و کُنتسِ گرانتهام و فرزندان و برخی اقوام دور آنهاست.

 

در هر قسمت از این سریال، زندگی روزمره خاندانِ اشرافی "کرالی" و دوستان و خدمتکاران و وقایع و روابط جاری آنان، در دوران سلطنت جرج پنجم به تصویر کشیده می‌شود. 

به گزارش میزان، در خلاصه داستان فیلم سینمایی دانتون ابی آمده است: این فیلم براساس سریال محبوب "دانتون اَبی" ساخته شده است و داستان خانواده ثروتمند کراولی را در اوایل قرن بیستم روایت می کند.

هیو بونه‌ویل، لورا کارمایکل، میشل داکری، جوآن فروگات، الیزابت مک‌گاورن، مگی اسمیت و پنلوپه ویلتون از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی دانتون ابی به ایفای نقش پرداخته‌اند. 

نگارش فیلمنامه دانتون ابی را جولین فلوز بر پایه رمان دانتون ابی اثر جولین فلوز بر عهده گرفته است. همچنین تولید کمپانی فیلمسازی کارنیوال فیلمز ساخت پروژه را انجام داده و فوکس فیچرز پخش جهانی دانتون ابی را انجام خواهد داد.

 

هالیوود دانتون ابی جولین فلوز مایکل انگلر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین