کد خبر: 42863 A

جاستین کرزل به عنوان کارگردان سریالی انتخاب شد که قرار است بر اساس رمان برنده جایزه بوکر با نام "مسیری باریک به ژرفای شمال" ساخته شود.

ایران آرت: رمان "مسیری باریک به ژرفای شمال" نوشته "ریچارد فلاناگان" (نویسنده استرالیایی) در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبی بوکر را به خود اختصاص داد.

قرار است "جاستین کرزل" به عنوان کارگردان و "جو پورتر" ‌به عنوان تهیه‌کننده در این پروژه حضور داشته باشند.

"شوان گرنت" نیز نویسندگی فیلمنامه این سریال را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، این سریال دومین تجربه "کرزل" در ساخت سریال خواهد بود. این کارگردان در حال حاضر مشغول ساخت سریالی با عنوان "شانتارام" است.

سریال "مسیری باریک به ژرفای شمال" اولن تجربه همکاری "کرزل" و "گرنت" نخواهد بود. این دو پیش از این در ساخت دو فیلم بلند از جمله "داستان‌ واقعی کلی گنگ" که اکران جهانی‌اش را در ماه سپتامبر در فستیوال جهانی فیلم تورنتو آغاز کرد، همکاری داشته‌اند.

"کرول" درباره ساخت سریال "مسیری باریک به ژرفای شمال" بیان کرد، از اینکه "ریچارد فلاناگان" برای زندگی بخشیدن به شاهکارش به او اعتماد کرده بسیار خوشحال است.

"گرنت" نیز در این‌باره بیان کرد: "رمان "مسیری باریک به ژرفای شمال" را چندین سال پیش مطالعه کردم و آنقدر تحت تاثیر قرار گرفتم که نمی‌توانم با هیچ کلمه‌ای آن را توصیف کنم. بسیار خوشحالم که قرار است نوشتن فیلم‌نامه این سریال را با اقتباس از این رمان برعهده داشته باشم."

"جاده باریک در عمق شمال" ششمین رمان "ریچارد فلاناگان" استرالیایی است که داستان عاشقانه‌ آن در زمان احداث خط آهن بین تایلند و برمه در جنگ جهانی دوم، که به خط آهن مرگ معروف شده بود، اتفاق می‌افتد. پدر "فلاناگان" از زندانیان جنگ جهانی دوم در ژاپن و از کسانی بود که در ساخت این خط آهن مشغول بودند. او در سن ۹۸ سالگی، درست در روزی که نوشتن این کتاب به پایان رسید، درگذشت.

 

جایزه بوکر نویسنده بوکر مسیری باریک به ژرفای شمال ریچارد فلاناگان جاستین کرزل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین