کد خبر: 42899 A

به احتمال فراوان قسمت جدید فیلم جنگ ستارگان با نام "ظهوری اسکای واکر" در سه روز اول اکران ۲۰۰ میلیون دلار فروش خواهد کرد.

ایران آرت: از مدت‌ها قبل شنیده می‌شد که آمار پیش‌فروش بلیت برای فیلم "جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر" (Star Wars: The Rise of Skywalker) استودیوی دیزنی و لوکاس‌فیلم قدرتمندانه پیش می‌رود و بنابراین فروش افتتاحیه‌ی آن نزدیک به "نیرو برمی‌خیزد" (Force Awakens) با ۲۴۷.۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ و "آخرین جدای" (Last Jedi) با ۲۲۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

به گزارش 30نما، چهارشنبه شب اولین برآوردهای رسمی از قسمت پایانی "حماسه‌ی اسکای‌واکر" به کارگردانی "جی.جی. ایبرامز" منتشر شد و نشان داد که فیلم در سه روز اول نمایش ۲۰۵ میلیون دلار خواهد فروخت. "اتم تیکتس" گزارش داد که پیش‌فروش بلیت برای "اسکای‌واکر" در روز اول پس از "انتقام‌جویان: آخر بازی" در رده‌ی دوم تاریخ سرویس جای می‌گیرد، با این‌ حال این سرویس نسبت به "فندنگو" سهم زیادی در فروش بلیت به کاربران موبایل ندارد.

از آنجا که بعضی از سرویس‌های برآورد فروش پیش‌بینی کرده‌اند که "اسکای‌واکر" نزدیک به ۱۷۵ میلیون دلار می‌فروشد، ایبرامز به همراه "دیزی ریدلی" و "آدام درایور" از هم اکنون در تاک-شوها حضور یافته‌اند تا هیجان دیدن فیلم در سالن‌ها را بالاتر ببرند. در صورتی که "ظهور اسکای‌واکر" نقدهایی منفی دریافت کند، تمامی برآوردها تحت تأثیر قرار می‌گیرند. افتتاحیه‌ی جهانی فیلم قرار است ۱۶ دسامبر در هالیوود برگزار شود و برای منتقدین به نمایش درآید.

بسیاری براساس آمار پیش‌فروش‌ معتقدند که رکورد "اسکای‌واکر" پایین‌تر از ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود. اما اگر در نقدها ذکر شود که قسمت پایانی چندگانه‌ی "اسکای‌واکر" اشتباهات "آخرین جدای" به کارگردانی "رایان جانسون" را تصحیح کرده، افتتاحیه‌ی فیلم سر به فلک می‌کشد. بهرحال "جنگ ستارگان" همواره در بهترین ایام از سال اکران شده و تاکنون در تاریخ انتشارش، حتی با احتساب "روگ وان" که ۱۵۵ میلیون دلار فروخت، گرفتار طوفان‌های زمستانی نشده. تنها فیلم شکست‌خورده‌ی چندگانه "سولو" (Solo) است که در هفته‌ی اول ۸۴ میلیون دلار فروش کرد.

فروش "ظهور اسکای‌واکر" بنابراین پایین‌تر از رکورد ۳۵۷ میلیون دلاری "آخر بازی" (پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ی تاریخ)، ۲۵۷.۷ میلیون دلاری "جنگ بی‌نهایت"، رکوردی نه‌چندان دورتر از رکورد "نیرو برمی‌خیزد" و "آخرین جدای" و در سطح فروش ۲۰۸.۸ میلیون دلاری "دنیای ژوراسیک" و ۱۹۱.۸ میلیون دلاری "شیر شاه" خواهد بود. فروش "اسکای‌واکر" با فیلم‌های دیگری چون "هانگر گیمز: زاغ مقلد – بخش ۲" با ۱۰۲.۷ میلیون دلار، "سولو" و "روگ وان" باید قیاس شود.

"آخرین جدای" در سال ۲۰۱۷ به مدت ۸ هفته در بیش از ۱۰۰۰ سالن سینما کران شد و "نیرو برمی‌خیزد" به مدت ۱۲ هفته. "آخرین جدای" با ۶۲۰.۱ میلیون دلار نهمین فیلم پرفروش تاریخ آمریکا شد، در حالی که "نیرو برمی‌خیزد" با ۹۳۶.۶ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ آمریکا نام گرفت.

 

جنگ ستارگان استودیو دیزنی جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین