کد خبر: 43603 A

آخرین وضعیت فروش سینماهای جهان نشان دهنده موفقیت اثر تازه دواین جانسون و شکست اثر کلینت ایستوود است.

ایران آرت، هر هفته گزارشی از وضعیت فیلم‌های اکران شده در سطح جهان منتشر می‌شود که از فروش اکران فیلم‌ها و انیمیشن‌های بزرگ در سطح جهان خبر می‌دهد. در این هفته نیز سینمای جهان شاهد اکران فیلم‌های جدیدی بود که از بین آن‌ها سه فیلم سینمایی "جومانجی:مرحله بعدی"، "کریسمس سیاه" و "ریچارد جول" توانستند به جمع پرفروش‌ها راه پیدا کنند.

"جومانجی" توانست پس از سه هفته صدرنشینی متوالی "منجمد ۲"، این انیمیشن را به رتبه دوم بفرستد. البته دو فیلم سینمایی "کریسمس سیاه" و "ریچارد جول" نتوانستند به مقدار فروشی که برای آن‌ها پیش بینی شده بود برسند. در زیر به آخرین وضعیت پنج فیلم پرفروش هفته اشاره شده است:

۵) کریسمس سیاه "Black Christmas"

 کریسمس سیاه فیلمی در ژانر ترسناک، معمایی و مهیج به کارگردانی سوفیا تاکال است که از سوی کمپانی یونیورسال منتشر شده است.

داستان این فیلم درباره‌ی گروهی از جوانان است که هنگامی که در تعطیلات کریسمس در حال سپری کردن اوقات فراقت هستند، توسط یک غریبه‌ی مرموز تک به تک به دام می‌افتند. آن‌ها باید برای نجات جانشان از دست این غریبه تمام تلاش خود را بکنند که بازیگرانی همچون ایموجن پوتس و کری اولیویس نقش آفرینی می‌کنند.

آنالیز‌های باکس آفیس هفتگی نشان می‌داد این فیلم همانند فیلم سینمایی "ریچارد جول" به کارگردانی کلینت ایستوود هر کدام ده میلیون دلار فروش در هفته اول را تجربه کنند. اما در نهایت فروش این دو فیلم در مجموع هم به ۱۰ میلیون دلار نرسید. این فیلم تنها پنج میلیون دلار بودجه داشته و با فروشی ۴.۴ میلیون دلاری در هفته نخست مقدار بالایی برای رسیدن به سود آوری نیاز ندارد.

۴) ریچارد جول "Richard Jewell"

 این فیلم در ژانر مهیج به کارگردانی کلینت ایستوود ساخته شده که کمپانی برادران وارنر هم را منتشر کرده است.

این فیلم براساس یک مقاله به نام تصنیف ریچاد جول است و باحضور بازیگرانی مثل سم راکول اولیویا وایلد وکتی بیتس داستان این شخصیت (ریچارد جول) یک نگهبان امنیتی بی گناه را روایت می‌کند که در بمبگذاری المپیک ۱۹۹۶ جان افراد زیادی را نجات داد، اما در نهایت خودش متهم به این بمبگذاری شد.

پیش می‌شد در ابتدا این فیلم سینمایی ۱۰ میلیون دلار فروش کند، اما با افتتاحیه ۵ میلیون دلاری بسیار ضعیف ظاهر شد و یکی از ضعیف‌ترین‌های ایستوود در این زمینه نام گرفت. "ریچارد جول" هشتمین فیلم برادران وارنر در سال ۲۰۱۹ لقب گرفت که کمتر از ۱۰ میلیون فروش کرده است.

۳) چاقو کشی "Knives out"

 فیلمی در ژانر کمدی سیاه و راز آلود است که ریان جانسون کارگردانی و نویسندگا آن را انجام داده است. بازیگرانی همچون دنیل کریگ، کریس اوانز، آما در آرماس، جیمی لی کرتیس، تونی کولت و کاترین لانگفورد به همراه کریستوفر پلامر بازیگران آن هستند.

این فیلم در مورد مرگ نویسنده‌ی رمان‌های جنایی یعنی هرلان ترومبی هست که دقیقا بعد از تولد هشتاد و پنج سالگی‌اش جسد وی در ملکش پیدا می‌شودو یک کارآگاه پلیس سعی در حل معما دارد.

در جایگاه سوم فیلم سینمایی "چاقو کشی" ۹.۲۵ میلیون دلار دیده می‌شود که توانسته فروش در گیشه داخلی خود را به مرز ۸۰ میلیون دلار نزدیک‌تر کند

۲) منجمد۲ "Frozen۲""

انیمشنی به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی و ساخته کمپانی دیزنی است که در سبک فانتزی ساخته شده و دنبال انیمیشن دیگری به همین نام است که در سال ۲۰۱۳ منشر شده بود.

ایندینا منزل، جاناتا گروف و جاش گد صداپیشگان اصلی این انیمیشن هستند. در خلاصه این انیمیشن آمده است، السا، آنا، کریستوف و اولاف به اعماق جنگل می‌روند تا از حقیقت در مورد رمز و راز باستانی قلمروی پادشاهی خود مطلع شوند.

انیمیشن منجمد یا یخ زده با ۱۹ میلیون دلار توانسته در چهارمین هفته اکرانش به رتبه دوم برسد. این انیمیشن از فروش یک میلیاردی در جهان عبور کرده و به ششمین فیلم کمپانی دیزنی تبدیل شد که به چنین رفمی دست پیدا می‌کند. در گیشه آمریکای شمالی نیز این فیلم در رتبه یازدهم انیمیشن‌های پرفروش تاریخ قرار گرفته است.

۱) جومانجی: مرحله بعدی "Jumanji: The Next Level"

 فیلم سینمایی فانتزی جدید کلمبیا پیکچرز ساخته جیک کاسدان در ژانر فانتزی است که دنباله داستان "جومانجی:به جنگل خوش آمدید" را روایت می‌کند.

داستان این فیلم سینمایی که بازیگرانی همچون دواین جانسون، کوین هارت و جک بلک را در اختیار دارد، روایتگر داستان چهار نوجوان است که دوباره به دنیای بازی ویدیویی جومانجی وارد می‌شوند، اما با این تفاوت که بازی ایراداتی پیدا کرده است.

این فیلم سینمایی در هفته نخست ۶۰ میلیون دلار فروخت تا به صدر نشینی متوالی و سه هفته‌ای انیمیشن "منجمد۲" پایان دهد. افتتاحیه این فیلم نسبت به قسمت قبلی خود که ۳۶ میلیوم دلار بود افزایش زیادی داشته است.

 

کلینت ایستوود دواین جانسون جومانجی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین