کد خبر: 44039 A

شبنم قلی‌خانه بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می‌گوید به بازی در نقش برخی از شخصیت‌های سرشناس تاریخ معاصر علاقه‌مند است.

ایران آرت: شبنم قلی خانی، متولد نوزده آبان، در تهران، بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون است. او بازیگری را از سال هفتاد و شش با بازی در تئاتر "آنتیگونه" آغاز کرد و پس از آن به ایفای نقش در سریال ماندگار "مریم مقدس" پرداخت که با بازی در این مجموعه توجه‌ها را به سمت خود جلب کرد.

به گزارش ایران‌آرت، در کارنامه هنری وی می‌توان به فیلم‌های نام آشنای "یک الف ناقابل"، "عطش"، "پریناز"، "وعده دیدار"، "بچه تهران"، "غریبه ها" و همچنین سریال‌های "سال‌های برف و بنفشه"، "پنجمین خورشید"، "سرزمین کهن" و "هشت و نیم دقیقه" اشاره کرد.

گفت‌وگوی شبنم قلی‌خانی با عباسعلتی اسکتی در مجله کلبه سرگرمی را در ادامه می‌خوانید. 

چرا بازی در سریال "مانکن" را پذیرفتید؟

 

هر بازیگری دوست دارد نقش های متفاوتی را تجربه کند. نقشی که در سریال مانکن به من پیشنهاد شد، برای من نقش جدیدی بود، چون تا به حال تجربه اش نکرده بودم و کار کردن با آقای سهیلی زاده را هم خیلی دوست داشتم، به همین علت قبول کردم.

سال ها بعد از مریم مقدس، فکر می کردید این نقش ماندگار شود؟

آن موقع که فیلمبرداری بود و این نقش را بازی می کردم، تصور می کردم چنین اتفاقی برای این کار بیفتد. به هر حال وقتی عوامل یک مجموعه دور هم جمع می شوند، آدم متوجه می شود که چقدر حرفه ای هستند، چقدر زحمت می کشند و آیا این اثر ماندگار می شود یا نه. به هر شکل مطمئن بودم که سریال و فیلم مریم مقدس یک اثر ماندگار خواهد شد.

امروز، شبنم قلی خانی سال ها بعد از مریم مقدس و ماندگاری با این نقش همچنان دنبال تجربه های تازه است؟

بله، مسلم است. 

و بیشتر دوست دارید چه نقش هایی را بازی کنید؟

علاقه خود من بازی کردن در کارها و شخصیت های تاریخی است. بعضی از کاراکترها مربوط به تاریخ معاصر هستند، مثل خانم پروین اعتصامی که همیشه در مصاحبه هایم گفته ام دوست دارم نقش ایشان را بازی کنم و بعضی از کاراکترها از دوره های تاریخی قبل از زمان حال. بازی کردن در کاراکترهای تاریخی و حقیقی برای من خیلی جالب است، دوست دارم این اتفاق بیفتد و امیدوارم این قضیه پیش بیاید.

اگر یک بلیت هواپیما، یک بلیت کنسرت و یک بلیت بخت آزمایی داشته باشید، دوست دارید کجا و  به کنسرت چه کسی بروید و چه چیزی برنده شوید؟

این سوال خیلی سخت شد، نمی دانم! باید راجع به آن فکر کنم، ولی اگر زمستان باشد دوست دارم به یک جای گرمسیر مثل جنوب کشور بروم. دوست دارم در کنسرت یکی از خواننده هایی که سنگین می خواند شرکت کنم، مثل همایون شجریان یا سالار عقیلی، و به بلیت بخت آزمایی و چیزهای شبیه به این چندان اعتقاد ندارم، برای همین آن را به کسی هدیه می دهم.

 

جلوی آینه تمرین جایزه گرفتن می کنید؟

خیر! تمرین جایزه گرفتن نمی کنم. اگر روزی پیش بیاید، از آن استقبال می کنم، ولی تمرین نمی کنم، چون فکر می کنم بلد هستم چگونه جایزه بگیرم.

چیزی که از خودتان انتظار داشتید امروز باشید، هستید؟

من همیشه فکر می کنم که باید برای آینده و آن هدف تلاش کنم. به نظر من هدف انسان در طول سال های کاری اش تغییر می کند و دائم دوست دارد به جایگاه بالاتری برسد. من هم دوست دارم تلاشم را بکنم. شاید چندین سال پیش فکر می کردم که باید در این جایگاه باشم و هستم، ولی واقعیت این است که الان از جایگاه خودم راضی نیستم، باید بیشتر تلاش کنم و به جایگاه بالاتری برسم.

همین حالا سه آرزوی شما برای آینده؟

اگر قرار باشد سه تا از آرزوهای خودم را نام ببرم، اول سلامتی، دوم سلامتی و سوم هم سلامتی، این را بدون اغراق می گویم، برای خانواده خودم، دخترم، مادرم و همه فرزندان ایران زمین، همه پدرها و مادرها و همه مردم جهان، این آرزوی من است، چون به نظر من مهمترین مسئله و بهترین گنج هر انسان، سلامتی است.

در پایان از فعالیت های پیش رو صحبت می کنید؟

کار بعدی من سریال "بیگانه ای با من" است که برای شبکه دو در حال فیلمبرداری هستیم و ان شاء ا… در سال آینده پخش می شود، کار آقای احمد امینی است که قصه بسیار جذابی دارد. از بازیگرهای این مجموعه می توانم به آقای پرویز پورحسینی، خانم پوراندخت مهیمن، آقای پژمان بازغی، خانم نگار عابدی و آقای مهران رجبی اشاره کنم. بیگانه ای با من یک مجموعه اجتماعی است که فکر می کنم پر مخاطب و خوب باشد؛ نقش سختی که برای آن خیلی زحمت کشیده ام و امیدوارم در سال آینده و در هنگام پخش، مخاطب از آن استقبال کند.

 

شبنم قلی خانی مریم مقدس پروین اعتصامی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین