کد خبر: 44285 A

معاون سینما درباره شایعاتی مبنی بر پرداخت دستمزد میلیاردی به مهران مدیری و رضا رشیدپور توضیح داد.

ایران آرت: معاون سیما شب گذشته در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره برخی برنامه‌های تلویزیونی از جمله دورهمی، برنده باش و شب آرام توضیح داد. 

مرتضی میرباقری درباره تفاوت دستمزد مجریان و برنامه سازان در شبکه‌های مختلف تلویزیون اظهار کرد: برای ما کیفیت و استقبال مخاطب اهمیت دارد و تعیین می‌کند که عوامل برنامه‌ها چه دریافتی هایی داشته باشند. اما اگر سوال این باشد که آیا دستمزدها در رابطه با مجریان بازیگر و تهیه کننده ها تعیین می‌شوند باید گفت همه اینها دارای استاندارد و چارچوب است و طبیعتا دارای یک رشد تدریجی است. به طور مثال فلان سریال یا مجری فلان مبلغ را دریافت می‌کند و باید توجه داشت این تفاوت ها دفعی نیست بلکه تدریجی است.

وی افزود: دستمزد این مجریان ۱۰ درصد نسبت به دستمزدهایی که در سنوات قبل بوده تفاوت کرده است. در نتیجه هیچ پرداخت نامتعارفی برای این برنامه‌ها وجود ندارد .البته می دانید ما مثلا در برنامه دورهمی با مهران مدیری طرف نبودیم و با تهیه کننده طرف قرار داد بودیم. ولی این برنامه نسبت به برنامه های قبلی هیچ تفاوت دریافتی ندارد.

به گزارش ایسنا، معاون سیما همچنین در پاسخ به اختلاف دستمزدهای برخی از بازیگران و مجریان توضیح داد: برنامه ای که ظرفیت آن این است که با ۱۰ درصد مخاطب مواجه می شود، به صورت طبیعی دریافتی عوامل آن با برنامه ای که ۷۰ درصد مخاطب دارد متفاوت است و این متغیرها جزو متغیرهای مورد توجه ماست.

وی درباره برنامه "برنده باش" با اجرای محمدرضا گلزار و ساخت آن در شبکه نمایش خانگی اظهار کرد: تلویزیون نسبت به برنامه های شاخص خود غیرت و حساسیت دارد و امتداد آنها را در غیر از رسانه ملی غیرقابل قبول می داند. به طور مثال برنامه دورهمی که قرار بود با نام شب نشینی در شبکه نمایش خانگی تولید شود اما استدلال رسانه ملی این بود که این برنامه خاستگاهش در تلویزیون است. بنابراین اگر برنامه ای می خواهد در جایی دیگر باشد، چرا باید با استفاده از این عناوین و یا سرقت این عناوین مطرح شود.

میرباقری در ادامه نیز درباره هویت برنامه "دورهمی" گفت: هر مجری برنامه را با هویت خودش اجرا می کند. دورهمی را نیز چه آقای مدیری چه دوست دیگری که برنامه را اجرا کند نمی توان انتظار داشت که بدون هویت در آن صورت نه این برنامه دیگر برنامه مهران مدیری و نه دیگر دورهمی خواهد بود. مدیری با هویت خودش کارش را انجام می دهد و این انتظار جدی از او وجود دارد که نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نباشد و حساسیت داشته باشد و اتفاقا در برنامه به این مسائل بپردازد.

میرباقری با اشاره به ویژه برنامه شب یلدا و طعنه های سیاسی برنامه گفت: در برنامه اخیر نیز او کار خود را انجام داد وهیچ کسی احساس نکرد آقای مدیری کاری خلاف شخصیت و هویت خود انجام داد. البته تا حدی باید سعه صدر و آستانه تحمل بیشتر شود. ما باید از نقد هوشمندانه استقبال کنیم. حتما خط قرمزهایی که وجود دارد رسانه بیش از هرکسی به آنها اعمال نظر دارد.

 

رضا رشیدپور محمدرضا گلزار مهران مدیری مرتضی میرباقری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین