کد خبر: 44744 A

فیلم "۱۹۱۷" سام مندس با فروش ۳۶.۵ میلیون دلاری با اکران در ۳۴۳۴ سالن سینما در صدر جدول فروش قرار گرفت.

ایران آرت: فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی سام مندس و محصول کمپانی یونیورسال با دو جایزه‌ی گلدن گلوبی که برنده شد و تبلیغات دهان به دهان به آسانی توانست با شروع اکران گسترده‌اش در صدر باکس آفیس سینماهای جهان قرار بگیرد. اکران محدود این فیلم البته دو هفته قبل‌تر آغاز شده بود. در همین حین فیلم "مثل یک رئیس" کمپانی پارامونت کمتر از انتظارات هفته‌ی گذشته فروخت و فیلم "زیر آب" کمپانی فاکس هم غرق شد! البته این وسط فیلم "فقط بخشش" برادران وارنر خودش را به جمع پنج فیلم صدرنشین جدول فروش رساند. فروش گسترده‌ی این فیلم هم بعد از اکران محدودش در دسامبر تازه آغاز شده است.

به گزارش دیجی کالا، فیلم "۱۹۱۷" سام مندس با فروش ۳۶.۵ میلیون دلاری با اکران در ۳۴۳۴ سالن سینما در صدر جدول فروش قرار گرفت. دو هفته پیش این فیلم فقط در یازده سینما اکران شده بود. فیلم کارش را با افتتاحیه‌ی ۲۵ میلیون دلاری شروع کرد. اما بردن دو جایزه‌ی اصلی گلدن گلوب در هفته‌ی گذشته و تبلیغات مردم برای آن باعث شد فیلم از سطح انتظارات فراتر برود. در بازارهای بین‌المللی فیلم در ۳۰ کشور به نمایش درآمده است و حدود ۲۰ میلیون دلار هم فروش داشته. در حال حاضر درآمد فیلم در سرتاسر جهان بالاتر از ۶۰ میلیون دلار است.

فیلم "۱۹۱۷" بعد از همان اکران محدودش در سایت سینمااسکور از مخاطبان امتیاز A را دریافت کرده است و بعد از اکران گسترده هم حس مخاطبان به آن تغییری نکرد. از جمعیتی که این هفته به دیدن فیلم رفتند ۶۰ درصد را مردان تشکیل می‌دادند و ۸۰ درصد آن‌ها بالاتر از ۲۵ سال داشتند.

منتقدان به فیلم در سایت متاکریتیک امتیاز ۷۹ از ۱۰۰ را داده‌اند. فیلم درباره‌ی دو سرباز جوان بریتانیایی است که در طول جنگ جهانی اول ماموریت غیرممکنی به آن‌ها داده می‌شود. این که یک پیام را به دل خط مقدم دشمن برسانند که از کشتن بیش از هزار تن جلوگیری می‌کند. یکی از این افراد هم برادر یکی از این سربازان است.

فیلمی که بیشتر از این که جنگی باشد درباره‌ی رفاقت و برادری است. منتقدان معتقدند که این فیلم به شدت جاه‌طلبانه و شورانگیز است. فیلمی خشن که هنرمندانه ساخته شده است. فیلمبرداری اثر باشکوه است و در بازسازی زمان مهیب عمل می‌کند. با این حال مندس جزییات صمیمانه‌تر و کوچکتر را هم از دست نمی‌دهد و از این منظر هم فیلم هوشمندانه‌ای است.

در رتبه‌ی دوم جدول فیلم "جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر" کمپانی دیزنی را داریم. فیلم ۵۷ درصد افت فروش داشته و این هفته تقریبا ۱۵ میلیون دلار فروخته تا درآمد فیلم داخل گیشه‌ی سینماهای آمریکا در چهارمین هفته‌ی اکرانش به ۴۷۸.۲ میلیون دلار برسد. در بازارهای بین‌المللی هم ۲۴.۲ میلیون دلار به فروش فیلم اضافه شد و رقم فروش آن به بالای ۵۱۱ میلیون دلار رسید که باعث شد رقم کلی فروش فیلم به یک میلیارد دلار نزدیک شود. به این ترتیب قرار است این تبدیل به هفتمین فیلمی شود که امسال از کمپانی دیزنی اکران می‌شود و فروش‌اش به بالای یک میلیارد دلار می‌رسد.

فیلم "جومانجی: مرحله‌ی بعد" با فروش ۱۴ میلیون دلاری این هفته در رتبه‌ی سوم باکس آفیس قرار گرفت. فیلم در پنجمین هفته‌ی اکرانش فقط ۴۷ درصد افت فروش داشته است و درآمد آن در داخل گیشه‌ی سینماهای آمریکا به ۲۵۶.۸ میلیون دلار رسید. در بازارهای بین‌المللی "جومانجی" فروش‌اش را به ۴۱۴ میلیون دلار رسانده است که ۲۲.۶ میلیون دلار از این فروش مربوط به همین هفته‌ی گذشته بوده است. فیلم در ۵۶ بازار جهان اکران شده است.

این قسمت از سری اکشن ماجراجویانه‌ی کمدی جومانجی را جیک کاسدان کارگردانی کرده و گروه قبلی یعنی دواین جانسون و جک بلک برگشته‌اند و این بار باید از بیابان‌های بی ‌آب و علف و کوه‌های برفی عبور کنند تا از خطرناک‌ترین بازی جهان جان سالم به در ببرند. منتقدان به فیلم امتیاز ۵۸ از ۱۰۰ را داده‌اند. البته هیچ‌کدام از قسمت‌های سری "جومانجی" نتوانسته منتقدان را راضی کند. البته به نظر می‌رسد حداقل جلوه‌های ویژه‌ی این آخری راضی‌شان کرده است.

 

گلدن گلوب هالیوود ۱۹۱۷
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین