کد خبر: 45337 A

بازیگر و کارگردان ایتن هاوک قصد دارد "کامینو رآل" نمایشنامه‌ای از تنسی ویلیامز را در قالب فیلم سینمایی دربیاورد.

ایران آرت،  "کامینو رآل" در قالب یک فیلم سینمایی اقتباسی توسط ایتن هاوک ساخته می‌شود. یوری سینگر که با هاوک در فیلم "تلسا" که در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درمی‌آید همکاری کرده، تهیه کننده و تامین کننده مالی این فیلم خواهد بود.

این پروژه محبوبی برای بازیگر، نویسنده و فیلم‌سازی است که پیشتر سعی کرده بود این فیلم را در کوبا و در زمانی که فیدل کاسترو هنوز در قدرت بود بسازد.

اکنون قرار است فیلمبرداری این فیلم در ریودوژانیرو برزیل و همین امسال انجام شود و کار تولید آن تا کریسمس تمام شود.

به گزارش مهر، هاوک امیدوار است بتواند از ژولیت بینوش در یکی از نقش‌های کلیدی بهره بگیرد. خود او در فیلم بازی نمی‌کند.

هاوک در حالی که در ساندنس حضور یافته بود در مصاحبه‌ای گفت مدت‌ها بود به این قطعه نمایشی فکر می‌کرد و بارها و بارها آن را در ذهن خود پرورش داده است. وی افزود: بخشی از آن اپرا و بخشی یادآور "در انتظار گودو" است و فکر می‌کنم سینما بتواند آن را بهتر از هر مدیومی نشان دهد.

وی تاکید کرد که این فیلم شبیه آنچه باز لورمان در "مولن روژ" کرد نخواهد بود و خیلی معنوی‌تر خواهد بود.

"کامینو رآل" که نام مکانی اسپانیایی زبان است که در محاصره بیابان‌هاست قطعه نمایشی مهجور و سورآلی از ویلیامز است که به اندازه دیگر آثار کلاسیک او مانند "اتوبوسی به نام هوس"، "پرنده شیرین جوانی" و "باغ‌وحش شیشه‌ای" با اقبال روبه رو نشد. این نمایش دربرگیرنده طیف متنوعی از شخصیت‌ها از دون‌کیشوت گرفته تا اسمرالدا و کازانووا است که از تاریخ و ادبیات و اسطوره‌ها بیرون آمده‌اند. این نمایش وقتی سال ۱۹۵۳ برای نخستین بار در برادوی روی صحنه رفت با اقبال روبه رو نشد و بعد از ۶۰ اجرا پرونده آن بسته شد. شهرت این نمایش اکنون بیشتر شده و کمپانی‌های بازیگری جدید سعی کرده‌اند تا چهره واقعی نمایش را نشان دهند.

ایتن هاوک که نوه برادر تنسی ویلیامز است اولین بار وقتی در نقش اصلی این نمایش در سال ۱۹۹۹ روی صحنه رفت و با اقبال روبه‌رو شد به این نمایش علاقه مند شد و آن را یکی از بهترین تجربیات حرفه‌ای خود خواند.

 

ژولیت بینوش تنسی ویلیامز ایتن هاوک کامینو رآل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین