کد خبر: 45856 A

نود و دومین مراسم اهدای جوایز اسکار در حالی برگزار شد که برد پیت و واکین فینیکس برای نخستین بار جایزه اسکار بازیگری را به خانه بردند.

ایران آرت، مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۲۰ در دالبی تئاتر لس آنجلس و برای دومین سال بدون داشتن مجری، آغاز شد تا اسکار نود و دوم برندگانش را به دنیا معرفی کند.

در حالی که "جوکر" در میان بخش‌های مختلف با کسب نامزدی در ۱۱ بخش پیشتاز بوده است، "روزی روزگاری در هالیوود"، "ایرلندی" و "۱۹۱۷" با نامزدی در ۱۰ بخش در مکان دوم قرار گرفته‌اند.

به گزارش مهر، برگزیدگان و نامزدهای بخش های مختلف اسکار نود و دوم عبارتند از:

بهترین فیلم: انگل

"۱۹۱۷"

"ایرلندی"

"جوجو خرگوش"

"جوکر"

"زنان کوچک"

"داستان ازدواج"

"انگل"

"فورد در برابر فراری"

روزی روزگاری در هالیوود"

 

بهترین کارگردان: بونگ جون هو برای "انگل"

مارتین اسکورسیزی برای "ایرلندی"

تاد فیلیپس برای "جوکر"

سام مندس برای "۱۹۱۷"

بونگ جون هو برای "انگل"

کوئنتین تارانتینو برای "روزی روزگاری در هالیوود"

بهترین بازیگر مرد: واکین فینیکس برای "جوکر"

آنتونیو باندراس برای "درد و افتخار"

لئوناردو دی کاپریو برای "روزی روزگاری در هالیوود"

آدام درایور برای "داستان ازدواج"

واکین فینیکس برای "جوکر"

جاناتان پرایس برای "دو پاپ"

بهترین بازیگر زن: رنه زلوگر برای "جودی"

اسکارلت جوهانسون برای "داستان ازدواج"

سینتیا اریوو برای "هریت"

سرشا رونان برای "زنان کوچک"

شارلیز ترون برای "بامب شل"

رنه زلوگر برای "جودی"

بهترین بازیگر مرد مکمل:برد پیت برای "روزی روزگاری در هالیوود"

تام هنکس برای "روزی زیبا در محله"

آنتونی هاپکینز برای "دو پاپ"

آل پاچینو برای "ایرلندی"

جو پشی برای "ایرلندی"

برد پیت برای "روزی روزگاری در هالیوود"

بهترین بازیگر زن مکمل:لورا درن برای "داستان ازدواج"

کیتی بیتس برای "ریچارد جول"

لورا درن برای "داستان ازدواج"

اسکارلت جوهانسون برای "جوجو خرگوش"

فلورانس پیو برای "زنان کوچک"

مارگو رابی برای "بامبشل"

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:بونگ جون-هو و هان جین-وون برای "انگل"

نوآ بامباک برای "داستان ازدواج"

ریان جانسون برای "چاقوها بیرون"

بونگ جون-هو و هان جین-وون برای "انگل"

کوئنتین تارانتینو برای "روزی روزگاری در هالیوود"

سام مندس و کریستی ویلسون-کرنز برای "۱۹۱۷"

بهترین فیلمنامه اقتباسی:تایکا وایتیتی برای "جوجو خرگوش"

استیون زیلیان برای "ایرلندی"

تایکا وایتیتی برای "جوجو خرگوش"

تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای "جوکر"

گرتا گرویک برای "زنان کوچک"

آنتونی مکارتن برای "دو پاپ"

بهترین فیلم بلند بین‌المللی:"انگل" ساخته بونگ جون هو (کره جنوبی)

"بدن مسیح "ساخته یان کوماسا (لهستان)

"سرزمین عسل" ساخته تامارا کوتفسکا و لوبومیر استفانوف (مقدونیه شمالی)

"بینوایان" ساخته لادج لی (فرانسه)

"درد و افتخار" ساخته پدرو آلمودوار (اسپانیا)

"انگل" ساخته بونگ جون هو (کره جنوبی)

بهترین مستند بلند:"کارخانه آمریکایی" ساخته استیون بوگنار و جولیا و جف ریشرت

"کارخانه آمریکایی" ساخته استیون بوگنار و جولیا و جف ریشرت

"غار" ساخته فراس فیاض

"مرز دموکراسی" ساخته پترا کاستا و جوآنا ناتاسگارا، شین بوریس و تایگو پاوان

"برای سما" ساخته وعد الکتاب و ادوارد واتس

"سرزمین عسل" ساخته تامارا کوتفسکا و لوبو استفانوف و آتاناس گیورگیف

بهترین فیلم بلند انیمیشن:"داستان اسباب‌بازی ۴" ساخته جاش کولی

"داستان اسباب‌بازی ۴" ساخته جاش کولی

"چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان" ساخته دین دبلویس

"بدنم را گم کرده‌ام" ساخته ژرمی کلاپن

"کلاوس" ساخته سرخیو پابلوس و جینکو گوتو

"حلقه گمشده" ساخته کریس باتلر و آریانه سوتنر و تراویس نایت

بهترین طراحی صحنه: "روزی روزگاری در هالیوود"

"ایرلندی"

"جوجو خرگوش"

"۱۹۱۷"

"روزی روزگاری در هالیوود"

"انگل"

بهترین طراحی لباس:"زنان کوچک"

"ایرلندی"

"جوجو خرگوش"

"جوکر"

"زنان کوچک"

"روزی روزگاری در هالیوود"

بهترین چهره‌پردازی و مو:"بامب‌شل"

"بامب‌شل"

"جوکر"

"جودی"

"مالیفیسنت: معشوقه شیطان"

"۱۹۱۷"

بهترین فیلمبرداری:راجر دیکینز برای "۱۹۱۷"

رودریگو پری‌یتو یرای "ایرلندی"

لارنس شر برای "جوکر"

یارین بلاشکه برای "فانوس دریایی"

راجر دیکینز برای "۱۹۱۷"

رابرت ریچاردسون برای "روزی روزگاری در هالیوود"

بهترین موسیقی:هیلدور گودنادوتیر برای "جوکر"

هیلدور گودنادوتیر برای "جوکر"

تامس نیومن برای "۱۹۱۷"

الکساندر دپلا برای "زنان کوچک"

رندی نیومن برای "داستان ازدواج"

جان ویلیامز برای "جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر"

بهترین تدوین: "فورد در برابر فراری"

"فورد در برابر فراری"

"ایرلندی"

"جوجو خرگوش"

"جوکر"

"انگل"

بهترین ترانه:"دوباره خودم را دوست خواهم داشت" از "راکت‌من"

"نمی‌توانم بگذارم خودت را دور بیندازی" از "داستان اسباب‌بازی ۴"

"دوباره خودم را دوست خواهم داشت از "راکت‌من"

"کنار تو می‌مانم "از "موفقیت"

"درون ناشناخته" از "یخ‌زده ۲"

"به پا خیز" از "هریت"

بهترین جلوه‌های ویژه تصویری:"۱۹۱۷"

"انتقامجویان: پایان بازی"

"ایرلندی"

"شیرشاه"

"۱۹۱۷"

"جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر"

بهترین تدوین صدا:"فورد در برابر فراری"

"فورد در برابر فراری"

"جوکر"

"۱۹۱۷"

"روزی روزگاری در هالیوود"

"جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر"

بهترین صداگذاری: "۱۹۱۷"

"به سوی ستاره‌ها"

"۱۹۱۷"

"فورد در برابر فراری"

"جوکر"

"روزی روزگاری در هالیوود"

بهترین فیلم کوتاه:"پنجره همسایه"

"برادری"

"کلوپ فوتبال نفتا"

"پنجره همسایه"

"ساریا"

"یک خواهر"

بهترین مستند کوتاه:"یادگیری اسکیت‌بازی در منطقه جنگی"

"در نبود"

"یادگیری اسکیت‌بازی در منطقه جنگی"

"زندگی غافلگیرم کرد"

"سوپرمن سنت لوئیس"

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:"عشق مو"

"دختر"

"عشق مو"

"کیت‌بال"

"فراموش‌نشدنی"

"خواهر"

جوکر روزی روزگاری در هالیوود اسکار 2020 انگل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین