کد خبر: 46594 A

فیلم بلند "کیارستمی و عصای گمشده" به کارگردانی محمود رضا ثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان در بخش مسابقه جشنواره فیلم "سانتیاگو" در شیلی رقابت می‌کند.

ایران آرت، جشنواره فیلم  سانتیاگو شیلی دوره ششم خود را از تاریخ 15 تا 18 اسفند ماه مصادف با 5 تا 8 مارس 2020 برگزار می کند.

 

جشنواره فیلم "سانتیاگو" فضایی برای برقراری ارتباط بین فیلمسازان با تولیدکنندگان در صنعت سینما است و هدف آن خدمت به سینما و سکوی پرتابی برای فیلمسازان جوان و همچنین فیلمسازان با تجربه برای ایجاد کیفیت و تنوع  است.

هیات داوران این رویداد سینمایی از متخصصان سینمای جهان، تلویزیون، ارتباطات و غیره تشکیل شده است.

به گزارش ایلنا، "کیارستمی و عصای گمشده"، ساخته محمود رضا ثانی پیش از این در جشنواره های "سالتو"، "اوراسیا در روسیه"، "کوهستان سبز" و "تندیس طلایی" در آمریکا روی پرده رفته و موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از این جشنواره‌ها و تندیس طلایی شد.

"کیارستمی و عصای گمشده" به مدت‌زمان ۹۰ دقیقه، روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است که ثانی در مدت ۴ سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده است بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی وی را به تصویر بکشد.

محمودرضا ثانی پیش از ساخت فیلم بلند "کیارستمی و عصای گمشده"، کتاب عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع‌شده است

 

عباس کیارستمی شیلی کیارستمی و عصای گمشده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین