کد خبر: 46633 A

پلیس فرانسه با معترضان به اهدای جایزه بهترین کارگردانی به پولانسکی در جشنواره فیلم سزار درگیر شد.

ایران آرت، روز جمعه پلیس فرانسه، معترضانی را که امنیت بیرون سینمای پاریس (میزبان جوایز سالانه سزار ۲۰۲۰ - اسکار فرانسه) را بر هم زده بودند، به عقب راند. در این مراسم فیلم سینمایی رومن پولانسکی - متهم تجاوز جنسی- با نامزدی در ۱۲ بخش حضور داشت که جایزه بخش کارگردانی را نیز دریافت کرد.

رویترز اعلام کرد اعتراضات مردم به برنده شدن پولانسکی در این مراسم بود که البته به فرش قرمز این جوایز کشیده نشد. در جریان این اعتراض‌ها، پلاکارد‌هایی با نوشته "شرم بر صنعتی که از متجاوزان محافظ می‌کند" دیده می‌شد. در گزارش رویترز آمده است که پلیس فرانسه برای متفرق کردن معترضان گاز اشک آور شلیک کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پولانسکی در اواخر دهه ۱۹۷۰ پس از آنکه به تجاوز به دختر ۱۳ ساله اعتراف کرد، از آمریکا گریخت و حالا با اتهامات مشابه دیگری هم روبرو شده است. البته او تمامی اتهامات علیه خود را رد کرده است.

فیلم پولانسکی به نام "یک افسر و یک جاسوس" در بخش‌ بهترین فیلم و کارگردانی جشنواره فیلم سزار حضور داشت و جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد. پولانسکی در این جوایز حضور پیدا نکرده بود و دلیل آن را عدم امنیت ذکر کرد.

 

رومن پولانسکی فرانسه جایزه سزار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین