کد خبر: 47058 A

فیلم‌های سبک ابرقهرمانی، در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی بین سینمارو‌ها و منتقدان پیدا کرده اند.

ایران آرت، فیلم‌های ابرقهرمانی واکنش‌های بسیاری را ایجاد می‌کنند؛ گاهی اوقات ترس، تعجب، بی نظمی و گاهی ممکن است فیلم‌هایی تعیین کننده باشند و صنعت فیلمسازی را برای نسل آینده تعریف کنند و مورد الهام فیلمساز‌های زیادی واقع شوند.

شاید فیلم‌های ابرقهرمانی شبیه پارک‌های موضوعی و فیلم‌هایی باشند که برای فروش ساخته می‌شوند. مثل جنجال‌هایی که با صحبت‌های مارتین اسکورسیزی در مورد دنیای مارول به وجود آمده بود؛ اما همیشه فیلم‌های خوبی از این دنیا ساخته می‌شود که علاوه بر مخاطبان، نظر منتقدان را نیز جلب می‌کند. در ادامه از بدترین تا بهترین فیلم‌های ژانر ابرقهرمانی که سال ۲۰۱۹ منتشر شدند را بررسی می‌کنیم.

ققنوس تاریک «Dark Phoenix»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

این فیلم از مجموعه سینمایی «مردان ایکس» است که بر خلاف فیلم‌های کلاسیک آن با موفقیت روبرو نشد. این فیلم داستان جین گری است که قدرت‌هایی دارد و نمی‌تواند آنها را کنترل کند. قدرت‌هایی که به اطرافیانش آسیب می‌زند و او با وسوسه‌های درونی برای استفاده از این قدرت‌ها در راه تبهکاری کلنجار می‌رود. این فیلم نه فروش خوب را رقم زد و نه امتیاز خوبی از منتقدان دریافت کرد.

برایت برن «Brightburn»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

این فیلم سینمایی بر خلاف اسمش که از کلمه درخشش استفاده کرده، زیاد هم درخشان نبود و نتوانست توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. این فیلم در ژانر ابرقهرمانی و ترسناک قرار دارد و ترکیب آن شاید برای برخی جالب باشد؛ چرا که به مانند این است شخصیت سوپرمن را در قالب یک شخصیت شرور ببینیم.

پسر جهنمی «Hellboy»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

«ققنوس سیاه» تنها فیلمی نبود که خاطرات یک مجموعه سینمایی را خراب کرد. «پسر جهنمی» نیز چنین وضعیتی را داشت. این فیلم سینمایی دنباله‌ای بر «پسر جهنمی ۲» به کارگردانی گیرمو دل تورو بود که موفق‌ترین فیلم این مجموعه سینمایی محسوب می‌شود. دیوید هاربر اگرچه در این نقش به خوبی ران پرلمن نبود، اما هنوز هم در این نقش بسیار خوب است.

شیشه «Glass»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

تریلر این فیلم سینمایی بسیار امیدوار کننده به نظر می‌رسید. یک فیلم ابرقهرمانی که سه مورد از بهترین شخصیت‌های ام نایت شایلامان را کنار هم جمع کرده است. شایلامان برای فیلم‌های ابرقهرمانی احترام زیادی قائل است، اما برخی از سکانس‌های فیلم او خسته کننده می‌شوند. می توان گفت تنها بخش موفق این فیلم سینمایی بازی‌های ارائه شده در آن بود.

کاپیتان مارول «Capitan marvel»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

این فیلم سینمایی در مقایسه با دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی، یک پرفروش نصف و نیمه محسوب می‌شود. فیلمی که برای اولین بار شخصیت ابرقهرمان اصلی اش یک زن بود. اما این فیلم سینمایی با وجود آنکه در گریم و طراحی لباس موفق است از ضعف در زندگی شخصیت‌ها رنج می برد. در حالی که دیدن این فیلم سرگرم کننده است، اما پتانسیل‌های زیادی در آن به هدر رفته است.

شزم! «Shazam!»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شاید این فیلم بهترین عنوان از کمپانی دی سی باشد که سال گذشته منتشر شد. شاید «شزم» یک فیلم بزرگ و قابل احترام نباشد، اما فیلمی لذت بخش با مضمون‌های خنده دار است. این فیلم سینمایی با مضامین دلگرم کننده بهترین گزینه‌ای برای زمانی است که دنبال لذت بردن هستید.

مرد عنکبوتی:دور از خانه «Spider man: Far From Home»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

مرد عکنبوتی قطعاً نمی‌تواند بهترین فیلم کمپانی مارول باشد. این فیلم یک کمدی فضایی است، اما خب با جنبه سرگرمی که فراهم می‌آورد باز هم می‌توانند آن را جزو فیلم‌هایی دانست که ارزش دیدن دارند. شیوه بازاریابی فیلم هم بسیار هوشمندانه بود. زمانی که اولین تریلر منتشر شد هوادارن از افشا شدن داستان گلایه کردند، اما داستان فیلم چیزی خلاف انتظار آن‌ها بود.

جوکر «Joker»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

فیلم سینمایی «جوکر» از جنجالی‌های سال ۲۰۱۹ بود. بار‌ها گفته شد که این فیلم ترکیبی از «راننده تاکسی» و «پادشاه کمدی» است و شاید به همین خاطر استقبال‌ها از آن زیاد شد. علاوه بر این شخصیت جوکر از پیچیده‌ترین کاراکتر‌های دی سی است که خودکشی بازیگر سابق آن هم بر اهمیت این شخصیت اضافه کرده است. البته نمی توان گفت «جوکر» فیلم بدی است و بازی فینیکس که اسکار را برای وی به همراه داشت بسیار هنرمندانه بود.

انتقام جویان: پایان بازی «Avengers: Endgame»

بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی منتشر شده در سال ۲۰۱۹

بعد از دوازده سال و اکران حدود ۲۱ فیلم، پروژه‌های مارول در فیلم «پایان بازی» نتیجه می‌دهد و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ تبدیل می‌شود. در این فیلم نصف جمعیت دنیا نابود شده اند و ابرقهرمان‌های باقی مانده با سفر در زمان می‌خواهند به همه چیز سامان بدهند. این فیلم سینمایی نه تنها جنبه سرگرمی داشت بلکه بهترین سکانس‌های دنیای سینمایی مارول نیز در آن رقم خورد.

 

انتقام جویان مارول فیلم های ابر قهرمانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین