کد خبر: 47356 A

"داستان وست‌ ساید" استیون اسپیلبرگ اواخر دسامبر سال ۲۰۲۰ اکران می‌شود.

ایران آرت: یکی از مهم‌ترین فیلم‌هایی که کریسمس آینده اکران می‌شود "داستان وست‌ ساید" به کارگردانی "استیون اسپیلبرگ" است. هرچند اسپیلبرگ و "تونی کوشنر" همکار نویسنده‌‌اش در "مونیخ" و "لینکلن" از موزیکالی که در سال ۱۹۵۷ ساخته شد اقتباس می‌کنند، اما اسپیلبرگ در مصاحبه با "ونتی فر" می‌گوید اصرار داشته که فیلم به تجربه‌ی پوتو ریکویی فیلم وفادار بماند. اسپیلبرگ می‌گوید تنها دلیل بازسازی فیلم برای مخاطبین در سال ۲۰۲۰ همین است.

اسپیلبرگ به مجله می‌گوید: "این داستان نه تنها محصول زمان خودش است، بلکه آن زمان اکنون بازگشته و با نوعی خشم اجتماعی بازگشته. من واقعاً می‌خواستم آن داستان مردم پورتو ریکویی ساکن نیویورک را روایت کند که اساساً در مورد مهاجرت به این کشور و تقلا برای گذران زندگی است و بچه‌دار شدن و مبارزه علیه بیگانه‌ستیزی و تبعیض نژادی."

برخلاف فیلم "رابرت وایز" و "جروم رابینز" که در سال ۱۹۶۱ اکران شد و از بازیگران سفیدپوست برای ایفای نقش شخصیت‌های پورتو ریکویی استفاده شد، اسپیلبرگ سعی کرده تنها از هنرپیشگان اسپانیایی تبار استفاده کند. این فیلمساز می‌گوید دست کم ۲۰ تن از ۳۳ شخصیت پورتو ریکویی فیلم متولد این کشورند و یا اصالتاً از این کشور می‌آیند.

اسپیلبرگ می‌گوید: "آن‌ها با خود اعتبار می‌آورند. خودشان را می‌آورند، و هر چیزی که به آن معتقدند – این چیزها را با خود به فیلم می‌آورند. علاوه بر این، همکاری زیادی بین بازیگران وجود داشت که می‌خواستند به تجربه‌ی پورتو ریکویی متعهد بمانند. به نظر من آن‌ها همگی نماینده‌ی تنوع نژادی‌ درون و بیرون از جامعه‌ی پورتو ریکویی‌های نیویورک و نیز جامعه‌ی لاتین تباران در مقیاسی پهناورترند و کارشان را جدی می‌گیرند."

به گزارش ۳۰نما، کارگردانی "داستان وست‌ ساید" به عنوان یک فیلمساز اروپایی تبار هم به این معنا بود که اسپیلبرگ شنونده‌ی پیشنهادات بازیگران اسپانیایی تبار باشد. "ریتا مورنو" در سال ۱۹۶۱ برای بازی در نقش "آنیتا" برنده‌ی اسکار شد و در فیلم اسپیلبرگ هم نقش شخصیت جدیدی را ایفا خواهد کرد. اسپیلبرگ مورنو را به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی برگزیده تا نظراتش را با او در میان بگذارد. مورنو در مصاحبه با "ونتی فر" می‌گوید به فیلم اسپیلبرگ اضافه شده تا بعضی از نواقص فیلم سال ۱۹۶۱ از جمله انتخاب بازیگران سفید برای نقش‌های لاتین را اصلاح کند.

نقش "آنیتا" در بازسازی اسپیلبرگ به بازیگر تازه‌وارد و نامزد تونی "آریانا دی‌بوس" سپرده شده. او می‌گوید اسپیلبرگ اغلب نظرش را در مورد شخصیت می‌پرسیده است. دی‌بوس می‌گوید یکی از مهم‌ترین مکالماتش با کارگردان در حین تست بازیگری انجام شده است: "من یک بازیگر آفرو-لاتین هستم و به اسپیلبرگ گفتم:‌ "من تیره‌ پوست‌ترین بازیگر لاتین‌تباری هستم که پیدا خواهید کرد." بیننده دقیقاً نمی‌داند که آنیتا آفریقایی تبار است یا لاتین تبار."

"داستان وست‌ ساید" اسپیلبرگ اواخر دسامبر سال ۲۰۲۰ اکران می‌شود.

 

استیون اسپیلبرگ اسپیلبرگ داستان وست ساید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین