کد خبر: 47459 A

جون‌هو بونگ، کارگردان فیلم تحسین شده "انگل" می‌خواهد یک موزیکال ضدموزیکال بسازد!

ایران آرت: سینمادوستان بونگ را با کارگردانان معمولی اشتباه نمی‌گیرند چون فیلم‌هایش معمولی نیستند، از "میزبان" / The Host و "قطار برف‌شکن" یا "اسنوپیئرسر" / Snowpiercer گرفته تا "اوکجا" / Okja و "انگل" / Parasite.

روی کاغذ خلاصه داستان هر یک از این فیلم‌ها در قالب یک زیرژانر سینمایی یا ژانرهای به‌خصوصی قرار می‌گیرد؛ مثل "اسنوپیئرسر" که یک تریلر علمی‌خیالی پساآخرالزمانی است یا "میزبان" که در نگاه اول، یک فیلم هیولایی به شمار می‌رود؛ اما وقتی این فیلم‌ها را تماشا می‌کنید، واقعاً اتفاق دیگری را شاهد هستید.

بنابراین زمانی که خبر می‌رسد جون‌هو بونگ می‌خواهد یک موزیکال بسازد، شما باید به‌سرعت متوجه شوید که موزیکال او شباهتی به "لالا لند" نخواهد داشت. به نوشته سایت هنروتجربه، بونگ به‌تازگی به "امپایر" گفته است: "خیلی دوست دارم یک فیلم موزیکال بسازم. شخصیت‌ها می‌توانند آواز بخوانند و ناگهان به این نتیجه برسند که کارشان خیلی آبکی است! فیلم‌های موزیکال فوق‌العاده‌ای در تاریخ سینما هستند مانند "آواز در باران" / Singin’ In The Rain ولی من وقتی آن‌ها را تماشا می‌کنم خجالت می‌کشم و سرخ می‌شوم. از این رو باید موزیکال متفاوتی بسازم."

این هم تجربه متفاوتی می‌تواند باشد. یک موزیکال ضدموزیکال از فیلم‌ساز کره‌ای که با "انگل" به معنی واقعی کلمه تاریخ‌نویسی کرد برای سینمای کشورش.

"انگل" به کارگردانی بونگ جون هو نخستین فیلم غیرانگلیسی زبان در تاریخ اسکار است که موفق شد جایزه بهترین فیلم سال را از آن خودش کند. این فیلم از ۶ نامزدی اسکار جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بین‌المللی را هم برد.

ماه گذشته شبکه HBO آمریکا از آغاز ساخت یک سریال کوتاه بر اساس فیلم تحسین‌شده "اَنگل" خبر داد.

بونگ جون هو و آدام مک‌کی سینماگر آمریکایی هر دو در حال مذاکره برای تهیه‌کنندگی اجرایی این سریال هستند اما هنوز مشخص نیست این مینی سریال کاملا برگرفته از فیلم سینمایی "اَنگل" است و یا به نوعی دنباله آن محسوب می‌شود. 

داستان این فیلم درباره خانواده فقیر "کیم" است که نفر به نفر به دورن خانواده ثروتمند "پارک"  نفوذ می‌کنند. در این فیلم که به موضوع اختلاف طبقاتی در کشور کره‌جنوبی می‌پردازد، "سونگ کان هو"، "لی سان کیون"، چو یو ژئونگ" و "چوی وو شیک" بازیگران اصلی هستند. 

 

 

بونگ جون هو فیلم انگل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین