کد خبر: 47668 A

بازیگران "پایتخت ۶" در طی روزهای پخش این سریال تاکنون به سانسورهای سه قسمت از سریال انتقاد کرده‌اند.

ایران آرت، سجاد مالمیر: سریال "پایتخت ۶" به کارگردانی سیروس مقدم از نخستین روز سال جدید روی آنتن رفته و تنها دو قسمت به پایان پخش آن باقی مانده است. این فصل سریال نیز در کنار تمام بازخوردهای مثبت و منفی که دریافت می‌کند، همچون سایر فصل‌ها حاشیه‌های خودش را دارد و یکی از مسائلی که بازیگران سریال به آن تأکید دارند، سانسور برخی سکانس‌های سریال است.

​در تازه‌ترین مورد این اعتراض‌ها، احمد مهرانفر به سانسور رقص کاراکتر ارسطو واکنش نشان داد. او در این‌باره نوشت: "چرا حذف کردین؟ رقص ارسطو رو که ۱۰ ساله مردم دیدن. حذف این صحنه تو این روزا که همه به شادی و روحیه نیاز دارن خیلی بی‌انصافیه. خواهش می‌کنم به خاطر شادی مردم این صحنه رو تو بازپخش‌ها بگذارید تا "گلای توی خونه" ببینن".

در این میان ساسی، خواننده ایرانی ساکن لس‌آنجلس که ارسطو به بخشی از ترانه جدید او (گلای توی خونه) اشاره کرده، نوشته است: "جونم، کسی منو صدا کرد! سلام گلای تو خونه". مشخص نیست آیا این سکانس ربطی به ترانه ساسی داشته است یا خیر.

سردار آزمون فوتبالیست ملی‌پوش هم در کامنتی به این اتفاق واکنش نشان داد و نوشت: "همین که واسه دل مردم این‌کارها رو انجام میدین ما راضی هستیم." 

1

سانسور قسمت هشتم

​اما "پایتخت ۶" پیش از این نیز با تیغ سانسور مواجه شده بود. به خصوص قسمت هشتم این سریال که تنابنده و مهرانفر را به اعتراض وادار کرد و مهرانفر حتی دیالوگ‌های سانسور شده را به اشتراک گذاشت.

تنابنده از این نوشت که میان پایتختی که آنها در ذهن داشتن و پایتختی که مردم می‌بینند، تفاوت بسیاری است و احمد مهرانفر هم با نوشتن این‌ جمله که "نگران نباشید حال ارسطو خوب میشه اگر سانسور بذاره"، تصویر صفحه‌ای از فیلمنامه که دیالوگ‌های حذف شده را شامل می‌شد، منتشر کرد.

دیالوگ‌هایی با چاشنی انتقاد از مجلس و نمایندگان آن:

2

سانسور قسمت پنجم

پیشتر نیز عوامل سریال "پایتخت" به سانسور بخش‌هایی از قسمت پنجم این سریال انتقاد کرده بودند. آن زمان ارسطوی پایتخت تصویری از قسمت پنجم سریال منتشر کرد و نوشت: امان از سانسور، با این وجود ما باز هم در خانه می‌مانیم.

 

3

بهرام افشاری، بازیگر نقش بهتاش نیز به سانسور سریال تاکید کرد و با استفاده از دیالوگ بهتاش، نوشت: لطفا خواهشا انقدر سانسور نکنید. من دیگه ررردددد دادم

 

4

 

فصل ششم مجموعه تلویزیونی پایتخت در ۱۵ قسمت ساخته شده است. در این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، مهران احمدی، بهرام افشاری و سارا و نیکا فرقانی اصل بازی می‌کنند.

 

 

پایتخت محسن تنابنده احمد مهرانفر سیروس مقدم سانسور بهرام افشاری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین