کد خبر: 49013 A

شمار زنان میلیاردر در انگلستان به تازگی به ۲۵ نفر رسیده که نشان دهنده رشد زنان در زمینه‌های مختلف اقتصادی است.

ایران آرت: روزنامه ساندی تایمز، یکی از پرفروش‌ترین روزنامه‌های انگلیس به تازگی فهرست ثروت‌مندترین زنان را منتشر کرده و "سلما هایک" بالاتر از "ریحانا"، "کاترین زتا جونز" و "جی. کی. رولینگ" قرار دارد.

او با ثروت ۶.۶ میلیارد پوندی که با همسرش "فرانسوا-هنری پینو" موسس و رئیس هیئت مدیره شرکت چند ملیتی کرینگ شریک است در جایگاه ششم قرار دارد. شمار زنان میلیاردر در انگلستان به تازگی به ۲۵ نفر رسیده که نشان دهنده رشد زنان در زمینه‌های مختلف اقتصادی است.

به گزارش ۳۰نما، "کریستین روزینگ" با ثروت ۱۲.۱ میلیارد پوند در صدر این لیست قرار دارد. روزینگ که به همراه برادرانش "یورن" و "فین" مدیران صنایع تترا لاوال، یک شرکت چند ملیتی بسته‌بندی که از پدربزرگشان به ارث رسیده هستند. "الیزابت مرداک" به تازگی با ثروت ۱.۲ میلیارد پوند به این لیست پیوسته است.

او این ثروت را از فروش کمپانی فاکس قرن ۲۱ به مبلغ ۱۲  میلیارد دلار دیزنی به دست آورد. این ثروت بین شش فرزند "روپرت مرداک" سهامدار اصلی شرکت نیوز کورپوریشن تقسیم شد. 

ریحانا در جایگاه چهل و هشتم با ثروت ۴۶۸ میلیون پوندی به دست آمده از حرفه موسیقی و مد قرار دارد. او پس از همکاری با برند لوکس ال‌وی‌اچ‌ام، با برند فنتی همکاری کرد که در ۱۵ ماه اول فروشش در سال ۲۰۱۷ بیش از ۵۷۰ میلیون دلار سود داشت. زتا جونز نیز به همراه همسرش با ثروت ۲۱۰ میلیون پوند در این لیست قرار دارد.

"جی. کی. رولینگ"، نویسنده سری کتاب‌های "هری پاتر" ثروتی ۷۹۵ میلیون پوندی دارد. از دیگر نویسندگان این لیست می‌توان به "باربارا تیلور برادفورد" با ثروت ۱۶۲ میلیون پوند و "ای ال جیمز" نویسنده مجموعه کتاب‌های "پنجاه طیف خاکستری" با ثروت ۱۳۲ میلیون پوند اشاره کرد.

 

سلبریتی بازیگر زن سلما هایک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین