کد خبر: 49364 A

همکاری طولانی باعث شکل گرفتن رابطه‌ای عاشقانه میان این دو چهره برتر سینمای آلمان شد. گرچه مرگ زودهنگام فاسبیندر در ۳۷ سالگی در ۱۹۸۲ این رابطه را ناکام و ناتمام گذشت

ایران آرت: ایرم هرمان که در ۲۰ فیلم به کارگردانی راینر ورنر فاسبیندر بازی کرده بود، پس از یک بیماری کوتاه و سخت در سن ۷۷ سالگی در برلین از دنیا رفت.

به نقل از گاردین، هرمان که از ستون‌های اصلی تئاتر و رادیو و تلویزیون آلمان بود، با همکاری با فیلمساز نامدار و سختگیر هموطن خود وارد دنیای فیلم و سینما شد. او وقتی در انجمن خودروسازان آلمان کار می‌کرد، فاسبیندر را دید و به پیشنهاد و توصیه سینماگر سرشناس کار منشی‌گری را کنار گذاشت.

همشهری آنلاین نوشت، هرمان بدون آنکه دوره رسمی آموزش بازیگری را گذرانده باشد، در ۱۹۶۶ در فیلمی کوتاه از فاسبیندر برابر دوربین رفت و موفقیت فیلم راه هر دو را برای ورود به عرصه حرفه‌ای هموار کرد. این سرآغاز یک همکاری طولانی بین آنها بود که شامل ۲۰ فیلم شد؛ از «ترس روح را می‌خورد» تا «اشک‌های تلخ پترا فن کانت». هرمان بیشتر در نقش مادرسالاران سنگدل ظاهر می‌شد، هر چند در دیگر نقش‌ها هم هنر و توان بازیگری‌اش را به رخ می‌کشید.

همکاری طولانی باعث شکل گرفتن رابطه‌ای عاشقانه میان این دو چهره برتر سینمای آلمان شد. گرچه مرگ زودهنگام فاسبیندر در ۳۷ سالگی در ۱۹۸۲ این رابطه را ناکام و ناتمام گذشت. ضمن اینکه هرمان اعتراف کرد کارگردان فقید از نظر جسمی آزارش می‌داده است. او در ۱۹۷۹ با کلاوس کینسکی در «وویتسک» ساخته ورنر هرتسوگ و در ۱۹۹۱ در کمدی ماندگار سینمای آلمان «پدر پشت در» به کارگردانی لوریو بازی کرد.

نام هرمان سه سال پیش دوباره سر زبان‌ها افتاد و این بار بهانه آن، ایفای نقش یک مادربزرگ در کمدی خانوادگی «لعنت به تو گوته» به کارگردانی بورا داگ‌تکین بود که پرفروش‌ترین فیلم آلمان در ۲۰۱۷ و پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای این کشور لقب گرفت. او با دیتمار روبرگ، نویسنده کتاب‌های کودک ازدواج کرد که ثمره زندگی‌شان دو پسر است.

 

بازیگر بازیگر زن ایرم هرمان رابنر ورنر فاسبیندر فاسبیندر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین