کد خبر: 49558 A

"انگل" که چهار ماه قبل جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۰ را کسب کرد، شب گذشته موفق شد ۵ جایزه از جوایز گرند بل یا ناقوس بزرگ کره را از آن خود کند.

ایران آرت: فیلم برنده جایزه اسکار "انگل" به کارگردانی بونگ جون-هو همچنان به برنده شدن ادامه می‌دهد. یک سال بعد از اینکه این فیلم با موفقیت تمام در فستیوال فیلم کن پیش‌نمایش شد، حالا توانسته پنج جایزه از جوایز دیجونگ کره (یا همان جوایز گرند بل) "ناقوس بزرگ" که در سئول برگزار شد را از آن خود کند.

جوایزی که این فیلم برد شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردان برای بونگ، بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای لی جونگ-اون، بهترین فیلمنامه برای بونگ و هان جین-وون و همچنین بهترین موسیقی متن اوریجینال برای جونگ جی-ایل می‌شود.

به گزارش مهر، مراسم اهدای جوایز ناقوس بزرگ به دلیل تدابیر ایمنی اعمال شده به خاطر پاندمی کروناویروس بدون حضور عموم مردم برگزار شد.

کواک سین-ای تهیه‌کننده "انگل" در حین دریافت جایزه بهترین فیلم سال گفت: دلم برای جمعیتی که این موقع سال گذشته برای تماشای فیلم در سینماها حاضر شده بود تنگ شده است. امیدوارم بتوانیم بر این دوران سخت غلبه کنیم و دوباره در حالی که پرده سینما جلوی‌مان است یکدیگر را ببینیم.

جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول و بهترین بازیگر زن نقش اول به ترتیب به لی-بیونگ-هون برای فیلم درام "سقوط خاکستر" و جونگ یو-می برای درام "کیم جی-یونگ، متولد ۱۹۸۲" رسید. این سومین باری بود که لی موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد می‌شد.

لی بعد از دریافت جایزه در سخنرانی خود گفت: فیلم "سقوط خاکستر" درباره یک فاجعه طبیعی است، اما فکر می‌کنم دنیای واقعی که امروز در آن زندگی می‌کنیم بیش از همیشه مانند یک فاجعه می‌ماند. مدت خیلی زیادی از زمانی گذشته که به سینما رفتیم و یک فیلم تماشا کردیم.

جایزه بهترین کارگردان جدید به فیلم درام مستقل "خانه مرغ مقلد" رسید که توسط کیم بو-را ساخته شده است. این فیلم با نقدهای خوبی در سطح بین‌الملی روبه‌رو شده است. جوایز بهترین بازیگر مرد جدید و بهترین بازیگر زن جدید هم به ترتیب به جونگ هی-این به خاطر "برای عشق گوش کنید" و جون یو-بین برای "بعد از مرگم" رسیدند.

 

اسکار 2020 بونگ جون هو فیلم انگل مراسم اسکار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین