کد خبر: 49597 A

خالق سریال "ریوردیل" در پاسخ به اعتراض یکی از بازیگران گفت در آینده حقوق بازیگران رنگین‌پوست را رعایت می‌کند.

ایران آرت: "روبرتو آگیره-ساکاسا" خالق سریال "ریوردیل" به دنبال انتقاد "ونسا مورگان" بازیگر ثابت سریال، در صفحه‌ اینستاگرام خود به خاطر در حاشیه قرار دادن بازیگران رنگین پوست عذرخواهی کرد. مورگان که در "ریوردیل" نقش "تونی توپاز" را بازی می‌کند به دنبال مرگ "جورج فلوید" در صفحه‌ی توئیترش نوشته بود: "از نحوه‌ی به تصویر کشیده شدن افراد سیاه‌پوست در رسانه‌ها به عنوان انسان‌هایی خطرناک، اوباش، یا ترسناک و خشمگین خسته‌ شده‌ام."

مورگان اضافه می‌کند: "خسته‌ شده‌ام از اینکه شخصیتی جانبی و بدون بعد برای بازیگران نقش‌های اصلی سفید‌پوست باشم. یا تنها فقط برای تبلیغ تنوع نژادی مورد استفاده قرار بگیرم." این بازیگر نامی از سریال "ریوردیل" نمی‌برد اما روشن است که انتقادات او متوجه شخصیتش در این مجموعه است. مورگان سپس خطاب به یکی از هواداران می‌گوید:‌ "چقدر ناخوشایند است که تنها بازیگر سیاه‌پوست سریال بودم و کمترین دستمزد را هم گرفتم."

به گزارش ۳۰نما، آگیره-ساکاسا در صفحه‌ی اینستاگرامش به این انتقاد مورگان واکنش نشان داد و گفت حق با این بازیگر است. او اعتراف کرد که سریال رفتار درستی با شخصیت‌ها و بازیگران رنگین‌پوستش نداشته. نویسنده می‌گوید: "تمامی نویسندگان "ریوردیل" به جنبش "جان سیاه‌پوستان مهم است" لس‌آنجلس کمک مالی کرده‌اند، اما آگاهیم که اقدامات در کجا باید صورت بگیرد. در اتاق نویسندگان."

اعتراف نویسنده‌ای در سطح آگیره-ساکاسا به تضییح حقوق بازیگران غیر-سفیدپوست اتفاقی معمولی نیست، اما اعتراضات سراسری در ایالات متحده پس از قتل وحشیانه‌ی فلوید به دست پلیس، بسیاری از نویسندگان هالیوود را متعهد کرده است که در این باره بیشتر دقت کنند. "آرون توماس" تهیه‌کننده‌ی سریال "سوات" اخیراً گفت که در نمایش مأمورین اجرای قانون در فصل بعدی صادقانه‌تر عمل می‌کند. 

فصل پنجم "ریوردیل" تا سال ۲۰۲۱ پخش نخواهد شد. 

 

هالیوود بازیگر زن خانم بازیگر ریوردیل روبرتو آگیره ساکاسا ونسا مورگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین