کد خبر: 49657 A

اضطراب و افسردگی حتی به بازیگران هالیوود هم رحم نکرده و تعدادی از آنها به بیماری‌های روانی مبتلا شده اند.

ایران آرت: با وجود شیوع و گسترش بیماری‌های روانی، هنوز هم برای عده‌ای فاش کردن این موضوع و طلب کمک کردن در این زمینه سخت به نظر می‌رسد و شرایطی باعث می‌شود که آن‌ها از پیگیری درمان و یا درخواست کمک از دیگران خودداری کنند.

ممکن است بیماری‌های مربوط به روان را مشمول قشر و عده‌ای خاص بدانیم و تصور کنیم که افراد مشهور و ثروت مند به هدف خود رسیده‌اند و دیگر مشکلی ندارند، اما آن‌ها هم همانند بقیه به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوند و به دلیل شرایطشان و همیشه در چشم بودنشان، مخفی کردن این موضوع کمی سخت به نظر می‌رسد.

اما در نهایت خواسته یا ناخواسته تصمیم بازیگران برای بازگو کردن مشکلات خود به دیگران این جرئت را می‌دهد که مشکلات خود را بیان کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در ادامه لیستی از سلبریتی‌ها را معرفی می‌کنیم که به صورت داوطلبانه از جدال‌های خود با بیماری‌های روانی مختلف صحبت کرده‌اند.
 

دواین جانسون

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
او سه بار افسردگی را تجربه کرده و اولین بار آن در زمان نوجوانی او اتفاق افتاده است. جانسون در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه با هالیوود ریپورتر گفته بود: نمی‌دانم چه بود. نمی‌دانم چرا نمی‌خواستم هیچکاری انجام دهم. پیش از این چنین چیزی را تجربه نکرده بود. او از چگونگی پشت سر گذاشتن این دوران می‌گوید: فهمیدم مهمترین چیزی که در افسردگی می‌توانید متوجه شوید این است که تنها نیستید.

کریس ایوانز

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
در طی مصاحبه‌ای با رولینگ استون در سال ۲۰۱۶ کریس ایوانز اعلام کرد که اضطراب او معمولا در افتتاحیه فیلم هایش صورت می‌گیرد. او حس خود را زمانی که روی فرش قرمز راه می‌رود با ۳۰ دقیقه پیاده روی روی زغال‌های داغ برابر می‌داند. او می‌گوید راه‌های زیادی مثل مدیتیشن را امتحان کرده که تا حدی به او کمک کرده است.

رایان رینولدز

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
همسر او نه تنها او را متعاقد کرد که نقش «ددپول» را بازی کند، بلکه در تمام مدت فیلمبرداری این اثر همراه او بوده است. او در مصاحبه‌ای با ورایتی اعلام کرد که به دلیل نا امید کردن طرفدارانش دچار مشکلاتی از جمله بی خوابی شد. او می‌گوید به کمک همسرش توانسته از این مشکلات نیز عبور کند.

کارا دلوین

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
او در مصاحبه‌ای با برنامه «امروز صبح» گفته بود که در دوران نوجوانی به دلیل افسرده بودن احساس گناه می‌کرده است. اما پس از آنکه متوجه شده که تنها نیست و افراد زیادی با این موضوع گلاویز هستند به تدریج شرایط بهتری پیدا می‌کند.

او گفته بود: اگر یاد بگیرید خود را دوست داشته باشد و به چیز‌هایی که دیگران می‌گوید و یا فکر می‌کنند اهمیت ندهید و تنها رویای خود را دنبال کنید به هرآنچه که می‌خواهید می‌رسید.

اما استون

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
استون بار‌ها از تشویش خود و درمان آن گفته است. او در سال ۲۰۱۷ در یک برنامه گفته بود که در زمان کودکی بسیار مضرب و مشوش بوده و بار‌ها حمله‌های اضطرابی شدیدی را تجربه کرده است. او همچنین تصویری از یک هیولای سبز را که برای نمایش اضطرابش در ۹ سالگی کشیده بود را به اشتراک گذاشته بود.

جیمز فرانکو

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
او در سال ۲۰۱۷ از افسردگی شدید خود پرده برداشت. او در ۱۷ سالگی وارد بازیگری شد و ۱۰ سال بعد متوجه شد که افسردگی گرفته است. او یادآوری کرد: در ظاهر و لایه‌های سطحی زندگی من به نظر می‌رسید که همه چیز بسیار خوب است، اما از درون احساس منزوی و تنها بودن داشتم.

جیم کری

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
مرد خنده دار سینما هم از این قاعده مستثنی نیست. او با این بیماری درگیر بوده و آن را درمان کرده است. جیم کری گفته بود برای مدت طولانی داروی فلوکستین که به افسردگی مربوط می‌شود، مصرف می‌کرده است.

لئوناردو دی کاپریو

بازیگران معروفی که سابقه بیماری روانی دارند
لئوناردو دی کاپریو نیز به اختلال وسواس فکری و عملی مبتلا بوده و این مشکل خود را به صورت عمومی بیان کرده است. این بیماری او به زمانی باز می‌گردد که نقش هوارد هیوز را در فیلم سینمایی «هوا نورد» بازی می‌کرده است. شخصیتی که از این بیماری رنج می‌برده است. او گفته بود که از قدم گذاشتن در مکان‌های کثیف که برای مثال آدامس در آنجا افتاده باشد اجتناب می‌کرده است.

 

اما استون دواین جانسون رایان رینولدز کارا دلوین دی کاپریو جیم کری جیمز فرانکو کریس اوانز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین