کد خبر: 49702 A

عجیب است اما ستارگانی نظیر جیم کری، جان تراولتا، هیلی بری و شان کانری هم در فیلم‌هایی بازی کرده‌اند که سوی منتقدان در سایت راتن‌ تومیتوز امتیاز صفر گرفته‌اند.

ایران آرت: منفورترین فیلم های چهل سال اخیر را در این مقاله خواهید شناخت. نمی‌توان مدعی شد که تمام فیلم‌های بازیگران شهیر هالیوود موفقیت چشمگیری داشته‌اند. حتی بعضی از آثار این بازیگران را می‌توان شکست محض دانست که از سوی هم تماشاگران و هم منتقدان رد شده‌اند.

به نقل از روزیاتو، تمام فیلم‌هایی که در این مقاله معرفی می‌شوند از سوی منتقدان در سایت راتن‌ تومیتوز امتیاز صفر گرفته‌اند.

بو دِرِک – ۱۹۸۴

1

بو درک سال ۱۹۸۴ در فیلمی به نام (بولِرو) بازی کرد؛ فیلمی درباره‌ی زنی متمول که سعی دارد عشق زندگی‌اش را بیابد. راجر ایبرِت از منتقد بنام سینما در مورد این فیلم نوشته: "آینده‌ای که برای فیلم بولرو می‌توان در نظر گرفت قفسه‌های کلوپ اجاره‌ی فیلم است. تدوین فیلم به حدی بی‌کیفیت است که باید دکمه‌های کنترل مخاطب جایگزینش شود."

شان کانری – ۱۹۹۱

3

از دیگر منفورترین فیلم های چهل سال اخیر می‌توان به فیلم (کوه‌نشین ۲: سریع) اشاره کرد که شان کانری سال ۱۹۹۱ در آن بازی کرد. او در این فیلم نقش کاراکتری را داشت که می‌خواست از تخریب لایه‌ی اوزون جلوگیری کند. رابرت ابرت در نقد این فیلم گفته: "مدتی طولانی است که فیلمی تا این حد مضحک و نامفهوم ندیده‌ام، درواقع این فیلم برای بدبودنش اصلاً کم نگذاشته."

جان تراولتا – ۱۹۹۳

4

جان تراولتا سال ۱۹۹۳ در فیلم (ببین کی به حرف اومده) بازی کرد که سومین اثر در سه‌گانه‌اش محسوب می‌شود اما این‌بار سگ به جای بچه‌ها حرف می‌زند. کوئنتین کورتیس در نقد این فیلم نوشته: "ترکیبی از بدترین ویژگی‌هایی که در هر فیلمی می‌توان یافت." کول اسمیتی نیز فقط گفته: "خودتان را خسته نکنید."

آنتونیو باندراس – ۲۰۰۲

آنتونیو باندراس سال ۲۰۰۲ در فیلم (بالستیک) بازی کرد. او در این فیلم نقش مسئولی دولتی را بازی می‌کرد که در جستجوی سلاحی مرگبار است. جوسلین نووِک در نقد این فیلم نوشته: "تماشاگران فیلم نه می‌پرسند که آیا دو کاراکتر مهم داستان به هم می‌رسند؟ نه اینکه اصلاً چرا این دو با هم سر جنگ دارند؟ بلکه سوال اصلی‌شان این است که واقعاً چرا نشسته‌ام و این فیلم را می‌بینم؟"

جان وُیت – ۲۰۰۴

6

جان وُیت سال ۲۰۰۴ در فیلم (ابربچه‌ها: بچه‌زرنگ ۲) به ایفای نقش پرداخت، فیلمی که یکی دیگر از منفورترین فیلم های چهل سال اخیر نام گرفته. این فیلم داستان کودکی را روایت می‌کند که ابرقهرمان است. لیا روهن، منتقد فیلم، در مورد این فیلم نوشته: "از آن فیلم‌هایی است که باید پرسید واقعاً چه در سر سازندگانش گذشته؟"

جان هَم – ۲۰۰۹

7

جان هَم سال ۲۰۰۹ در فیلم (دزدیده‌شده) بازی کرد و نقش کارآگاهی را ایفا می‌کرد که در پسرش ناپدید شده. الیزابت ویتزمن در نقد این فیلم نوشته: "نمی‌توان انتظار داشت هیچ بازیگری از پس چنین فیلمنامه‌ای تا این حد بی‌محتوا برآید اما جان هَم چنان درگیر تله‌های زمانی این فیلم شده که انگار واقعاً پا به فیلمی اشتباه گذاشته."

اِل فانینگ – ۲۰۱۰

8

اِل فانینگ سال ۲۰۱۰ در فیلم (فندق‌شکن سه‌بعدی) بازی کرد و نقش مِری را بر عهده داشت، دختربچه‌ای که فندق‌شکنش در کریسمس زنده می‌شود. فرانک شِک در نقد این فیلم نوشته: "فیلمی در حکم هدیه‌ی زغال‌سنگ بابا نوئل* است. کارگردانش آندری کونچالوفسکی تنگ‌نظرانه فیلمی ساخته که جشن کریسمس را برای کودکان نابود کند."

* در فرهنگ غرب معتقدند بابا نوئل در روز کریمس برای بچه‌های بدرفتار زغال‌سنگ را کادو می‌کند و به آن‌ها هدیه می‌دهد.

هِیل بَری – ۲۰۱۲

9

هِیل بَری سال ۲۰۱۲ در فیلم (جزر و مد سیاه) بازی کرد که از منفورترین فیلم های چهل سال اخیر به حساب می‌آید. او در این فیلم نقش کارشناس کوسه را ایفا می‌کرد اما پس از آنکه کوسه‌ای همکارش را کشت کسب‌وکارش در شرف ورشکستگی قرار می‌گیرد. پیتر برَدشاو در نقد این فیلم نوشته: "تنها نکته‌ی مثبتش همان کوسه‌ها بودند."

ادی مورفی – ۲۰۱۲

10

ادی مورفی سال ۲۰۱۲ در فیلم (هزار واژه) نقش مدیر برنامه‌ی نویسندگان را ایفا می‌کند که درختی جادویی در حیاط خانه‌اش سبز می‌شود از آن پس زندگی او را دچار تغییر و تحولاتی می‌کند. کریستال کوپِر در نقد فیلم نوشته: "هزار واژه؟ دو دو کلمه کافی است: سراغش نرو. مورفی از پس بلاهایی که سرش آمد به خوبی برمی‌آید اما نتوانسته نجات‌غریق این فیلم باشد."

آدام سندلر – ۲۰۱۵

11

آدام سندلر سال ۲۰۱۵ در فیلم (شش کله‌پوک) به ایفای نقش پرداخت. این فیلم که یکی دیگر از منفورترین فیلم های چهل سال اخیر است درباره‌ی شش آدم غریبه در غرب وحشی است که می‌فهمند پدر همه‌شان یک نفر است. برَد نیوسام در نقدش نوشته: "این فیلم تقلیدی ناشیانه از فیلم‌های وسترن و پر از جک‌های نژادپرستانه است."

جیم کری – ۲۰۱۸

12

آخرین مورد از منفورترین فیلم های چهل سال اخیر که در این مطلب می‌خوانید مربوط به فیلم (جنایت‌های مرموز) با بازی جیم کری است. او نقش کارآگاهی را داشت که میان قتل‌های رخ‌داده‌ی واقعی با داستان یک کتاب جنایی تشابهاتی پیدا می‌کند. جاش گولِر در نقد این فیلم گفته: "حتی دیدن جیم کری هم در این فیلم بسیار بی‌هنر بیننده را به وجد نمی‌آورد."

 

هالیوود فیلم شان کانری جیم کری هالی بری ال فانینگ بو درک هیلی بری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین