کد خبر: 49749 A

کارگردان "ملک سلیمان نبی" از ساخت این سریال در ۵۰ قسمت خبر داد و خط اصلی داستان سریال را اعلام کرد.

ایران آرت: شهریار بحرانی این روزها در تدارک سریال "ملک سلیمان" است، سریالی که پیشترها نسخه سینمایی آن در سینماها اکران شده است.

بحرانی در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: بحث اصلی این سریال مُلک و حکومت داری الهی و الگویی است. داستان این سریال از نظر زمانی کمی عقب‌تر از نسخه سینمایی است و از زمان طالوت و داوود نبی (ع) آغاز می‌شود که داود نبی باید مسائل مربوط به حکومت را حل و فصل کند و این الگو در زمان حضرت سلیمان پیاده می‌شود و اینکه حاکم طوری رفتار کند تا مردم جامعه خود را به تعالی و رشد بالایی برساند.

وی با بیان اینکه داستان طالوت و داود نبی پیش زمینه اتفاق هایی است که در زمان سلیمان نبی رخ می دهد، گفت: نتیجه کار داوود در زمان حضرت سلیمان بروز پیدا می‌کند و تا جایی پیش می‌رود که به برج آبگینه می‌رسد. سبک زندگی در سریال "مُلک سلیمان" راهکار نجات انسان امروزی از سبک زندگی یهودی آمریکایی است و در گام دوم انقلاب، پیام اصلی و نقطه عطف نجات فرهنگی ما در بازگشت به مُلک داری الهی است که در زمان سلیمان (ع) بر پاشده است.

به گزارش فارس، این سریال از زمان کودکی سلیمان نبی آغاز و تا پایان حیات ایشان را در بر می‌گیرد و در خلال آن به صورت فلش بک موضوع ملک‌های سه گانه از زمان طالوت و داود (ع) تا پایان حیات سلیمان (ع) به تصویر کشیده می شود. همچنین دوران حضرت داود (ع) و حضرت سلیمان(ع) زمان اوج حکومت‌داری است و داستان‌هایی از اتفاقات قصر آبگینه و ظواهر عجیب و غریبی که با باطن‌هایشان روبرو می‌شوند نیز در این سریال به نمایش درمی‌آید.

فارس نوشت، به طور معمول در ادامه تولید نسخه های سریالی یک فیلم سینمایی حتی اگر با وقفه طولانی بین آن دو نسخه مواجه بوده باشیم، اما سازندگان برای احترام به باور مخاطبی که شخصیت های سینمایی را باور کرده و آنها را پذیرفته است، از همان بازیگران در سریال آن استفاده می کنند. اما در سریال ملک سلیمان هنوز مشخص نیست که بازیگران فیلم سینمایی در نسخه سریالی اش حضور دارند یا نه. هرچند اگر قرار باشد تا بخش هایی از فیلم سینمایی در میان برخی از سکانس های سریال پخش شود، به طور حتم باید حتی المقدور از همان بازیگران استفاده کرد.

در همین رابطه چندی پیش "امین زندگانی" که در فیلم سینمایی ملک سلیمان ایفاگر نقش حضرت سلیمان بود، از جزئیات تولید سریال ملک سلیمان اظهار بی اطلاعی کرد و در ادامه برای حضور در این سریال آمادگی خود را اعلام کرد.

‌سریال "ملک سلیمان نبی" در ۵۰ قسمت و به کارگردانی و نویسندگی شهریار بحرانی تهیه و تولید می شود.

 

شهریار بحرانی امین زندگانی مختارنامه ملک سلیمان ملک سلیمان نبی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین