کد خبر: 49841 A

بریژیت باردو در اواسط قرن بیستم به‌عنوان یک ستاره سینمایی که بازیگری، آواز و مدلینگ را با هم آمیخته بود به شهرت جهانی دست پیدا کرد.

ایران آرت: بریژیت باردو یا به اختصار_ آنطور که در محافل هنری به او لقب داده‌اند_ ب.ب اسطوره سینمای فرانسه به شمار می‌رود.

بریژیت در سال ۱۹۳۴ میلادی در پاریس پایتخت فرانسه به دنیا آمد و به یک ستاره سینمایی که بازیگری، آواز و مدلینگ را با در هم آمیخته بود تبدیل شد و به شهرت جهانی رسید.

در سال ۱۹۵۶ میلادی بر صفحه نقره‌ای سینما با یک فیلم جنجالی به نام "و خدا زن را آفرید" ظاهر شد. او در این فیلم در نقش یک هنرمند جوان اغواگر به ایفای نقش پرداخت و برخی او را هنرمندی غیراخلاقی توصیف کردند که به تعالیم کاتولیک خانواده‌ای که در آن به دنیا آمده پایبند نبود.

1


به گزارش تابناک باتو، او در طول فعالیت حرفه‌ای خود نقش‌های سختی را ایفا کرد که یکی از بارزترین آنها در درام جنایی به نام "حقیقت" به کارگردانی "آنری ژرژ کلوزو" بود که باز هم در آن نقش زن جوان اغواگر و بدنام را ایفا کرد. این فیلم نقطه عطفی در زندگی هنری او به شمار می‌رفت و باعث شد تا او به را عنوان هنرمندی نشان دهد که نه فقط زیباست بلکه توانایی بازیگری او نیز شگفت‌انگیز است.

brigitte-bardot-young-christmas

در سال ۱۹۶۲، در یکی از معروف‌ترین فیلم‌های "ژان لوک گدار" کارگردان فرانسوی_سوئیسی که در اوج عظمت سینمایی‌اش بود، بازی کرد. این فیلم "تحقیر" نام داشت.

2

او سپس با "لوئی مال" در فیلم "زنده باد ماریا" و با نقش آفرینی در کنار یکی دیگر از اسطوره‌های زیبایی سینمای فرانسه به نام "ژن مورو" همکاری کرد.

بریژیت فقط بازیگر نبود، بلکه او خواننده هم بود و صدای خوبی داشت و ترانه‌های متعددی را که شاعر و موزیسینی فرانسوی به نام "سرژ گنسبور" می‌نوشت اجرا می‌کرد. سرژ یکی از طرفداران برژیت بود و از معروف‌ترین ترانه می‌توان به "من هم دیگر تو را دوست ندارم" بود.

d438b2560b7037502c4258cc73b9c6ea

بریژیت در ۴۵ اثر سینمائی شرکت کرد. او در سال ۱۹۷۳ در حدود چهل سالگی از بازیگری کناره گرفت. او با وجود کنار گذاشتن بازیگری از یادها نرفت و همچنان مثل دهه شصت میلادی خبرساز بود. بریژیت تصمیم گرفت تا وارد کارزار دفاع از حقوق حیوانات شود و مؤسسه‌ای را با همین نام تأسیس کرد.

3

بریژیت همیشه به دلیل آرا و نظراتش جنجال به پا می‌کند، به ویژه بعد از ازدواجش با یک سرمایه‌دار طرفدار حزب راست. او در سال ۲۰۰۴ میلادی پس از انتشار کتابش به نام "فریاد در سکوت" نیز مورد انتقاد قرار گرفت و خوانندگان او را به داشتن افکار پر از نفرت و نژادپرستانه متهم کردند.

او در تمام زندگی اش چهار بار ازدواج کرد و هنوز هم زندگی شخصی او زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار دارد.

photo_۲۰۲۰-۰۶-۱۵_۱۰-۴۰-۱۴

بریژیت در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: من یک زن راست‌گرا هستم، و در تمام طول زندگی‌ام راست‌ها را تأیید کرده‌ام، جایزه‌ای که امروز به دست آوردم، بزرگداشتی نه فقط برای نبردی که وارد آن شدم بلکه بزرگداشت حیوانات جهان نیز می‌باشد.

 

مدل بازیگر زن خواننده زن بریژیت باردو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین