کد خبر: 49866 A

پیش از این تنها سه بار و آن هم به دلیل سیل، ترور مارتین لوتر کینگ و اقدام برای ترور رونالد ریگان، مراسم اسکار به تعویق افتاده بود.

ایران آرت: آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار ساعاتی پیش اعلام کرد که مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره این جوایز سینمایی به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر حدودا دو ماهه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حساب رسمی توئیتر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار از برگزاری مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار با حدود دو ماه تاخیر در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) خبر داد.

پیش تر قرار بود این جوایز در تاریخ ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) برگزار شود اما سالن‌های سینمایی، اما شیوع وویروس کرونا به توقف تولید و پیش‌تولیدات آثار سینمایی که قرار بود برای اکران در آخر سال میلادی آماده شوند و همچنین مختل شدن جشنواره‌های مهم سینمایی چون کن و ونیز و ... انجامید.

 این چهارمین باری است که برگزاری مراسم اسکار به تعویق می افتد و پیش از این سه بار در سال ۱۹۳۸ به سبب وقوع سیل در لس آنجلس، در سال ۱۹۶۸ و پس از ترور مارتین لوتر کینگ و در سال ۱۹۸۱ و پس از اقدام به تررو رونالد ریگان، برگزاری این رویداد سینمایی به زمانی دیگر موکول شده بود.

بر اساس تصمیم آکادمی اسکار، بازه زمانی در نظر گرفته شده برای کسب شرایط رقابت در جوایز اسکار ۲۰۲۱ از اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ خواهد بود. ضمن این که فهرست کوتاه نامزدهای اسکار پیش رو در تاریخ ۹ فوریه و نامزدهای اسکار نود و سوم نیز روز ۱۵ مارس ۲۰۲۱ (۲۵ اسفند) اعلام خواهد شد.

 

اسکار اسکار 2021
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین