کد خبر: 49888 A

استیون کینگ، نویسنده رمان‌های ترسناک که اقتباس‌های سینمایی زیادی از آثارش صورت گرفته است، بهترین ایده نوشته نشده‌اش را فاش کرد

ایران آرت: نویسنده‌ی ژانر وحشت معتقد است که استودیوی بلوم‌هوس می‌تواند از این ایده فیلمی پرفروش بسازد.

فیلم‌هایی مانند "مالفیسنت" و "جوکر" استان‌هایی از زاویه دید شخصیت‌های شرور روایت کرده‌اند، اما آیا ممکن است داستان "جمعه سیزدهم" را از منظر شخصیت "جیسون ورهیز" روایت کرد؟ به نظر می‌رسد که "استیون کینگ" به این مسئله اندیشیده چرا که نویسنده‌ی شناخته‌شده‌ی ژانر وحشت در شبکه‌های اجتماعی فاش کرده است که یکی از بهترین‌ ایده‌های استفاده نشده‌اش برای نگارش رمان می‌توانست "من جیسون" (I Jason) نام داشته باشد. به اعتقاد کینگ، داستان چندگانه‌ی "جمعه سیزدهم" می‌تواند از زاویه‌ی دید اول شخص ورهیز روایت شود.

کینگ می‌گوید: "حتی فکر کردن به طی کردن مراحل قانونی اخذ مجوز سرم را به درد می‌آورد. و نیز قلبم را. اما خدای من، آیا یک نفر نباید داستان را از نگاه جیسون روایت می‌کرده است؟ بلوم‌هوس می‌تواند به عنوان یک فیلم انجامش دهد."

به گزارش 30نما، ایده‌ی کینگ به فیلم "روز گراوندهاگ" شباهت دارد، چیزی که استودیوی بلوم‌هوس با فیلم‌های ترسناک "روز مرگ مبارک"  پیش‌تر انجام داده و در گیشه موفق بوده است. چندگانه‌ی "جمعه سیزدهم" اولین بار در سال ۱۹۸۰ با فیلمی به کارگردانی "شان اس. کاینگهام" آغاز شد و سپس با ۱۱ دنباله ادامه پیدا کرد. ریبوت سال ۲۰۰۹ این داستان با کارگردانی "مارکوس نیسپل" و تهیه‌کنندگی "مایکل بی" بخشی پیشینه‌ی شخصیت جیسون را بازگو کرد، اما کینگ معتقد است که فیلمی منحصراً از زاویه‌ی دید این نماد اسلشر باید روایت شود.

هرچند "من جیسون" در فهرست رمان‌های نوشته نشده‌ی کینگ باقی می‌ماند، اما این نویسنده‌ی پرکار آثار بسیاری دارد که سریال‌ و فیلم‌های بسیاری بر اساس آن‌ها در حال توسعه‌اند. اقتباس از "بوگیمن" با همکاری نویسندگان "یک جای آرام"، "احیا"  با "مایک فلنگان" نویسنده‌ی "دکتر اسلیپ" از جمله این پروژه‌ها خواهند بود.

 

رمان استیون کینگ فیلم ترسناک رمان نویس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین