کد خبر: 49894 A

نظریه جدید هواداران تارانتینو بر این ادعاست که لئوناردو دی‌کاپریو در فیلم "جانگوی زنجیرگسسته" نقش ریک دالتون را بازی می‌کند.

ایران آرت: طبق فرانظریه‌ای جدید، فیلم "جانگوی زنجیرگسسته" در واقع فیلمی درون یک فیلم است. یکی از کاربران "ردیت" در مورد فیلم وسترن "کوئنتین تارانتینو" با بازی "جیمی فاکس"، "لئوناردو دی‌کاپریو" و "کریستف والتز" گمانه‌زنی کرده و معتقد است که داستان "جانگوی زنجیرگسسته" در واقع در دنیای فیلم "روزی روزگاری در هالیوود" روی می‌دهد. به این معنا که شخصیت شرور "کالوین کندی" در واقع "ریک دالتون" شخصیت فیلم "روزی روزگاری در هالیوود" است نه "لئوناردو دی‌کاپریو".

بر اساس این نظریه، فیلم "جانگوی زنجیرگسسته" پروژه‌ی دیگر "ریک دالتون" در کنار "لنسر"، "چهارده مشت مک‌کلاسکی" و "عملیات داین-و-مایت" است.

در فیلم "روزی روزگاری در هالیوود" شخصیت دالتون در پروژه‌ی خیالی "لنسر" نقشی شبیه به "کالوین کندی" بازی می‌کند، بنابراین تصور دالتون در این نقش چندان دور از ذهن نیست.

بر اساس گزارش ۳۰نما، نظریه‌ی دیگری مدعی است که "چهارده مشت مک‌کلاسکی" – که دالتون را در حال کشتن نازی‌ها با یک شعله‌افکن نشان می‌دهد – در واقع فیلمی است که از "حرامزاده‌های بی‌شرف" الهام گرفته شده.

در فیلم "روزی روزگاری در هالیوود" شخصیت دالتون تمایلی به بازی در وسترن‌های اسپاگتی ندارد اما در نهایت در این فیلم‌ها بازی می‌کند. در ابتدای فیلم بدون در نظر گرفتن فلش‌بک‌ها و مصاحبه‌ها، ریک با "ماروین شوارز" با بازی "ال پاچینو" دیدار می‌کند. او پیشنهاد می‌کند در این مقطع از دوران بازیگری‌اش بهتر است به رم برود و در فیلم‌های اسپاگتی وسترن بازی کند. پس از این ملاقات، ریک در مقابل "کلیف بوث" با بازی "برد پیت" در هم می‌شکند و می‌گوید شوارز به او گفته باید وسترن اسپاگتی بسازد. کلیف از او می‌پرسد چه اشکالی در این کار وجود دارد اما ریک خشمگینانه پاسخ می‌دهد که مشکل تولید فیلم‌های ایتالیایی است.

اگرچه فیلم‌های اسپاگتی وسترن بسیار محبوبیت داشتند و آثار کلاسیک زیادی در این زیر‌ژانر وجود دارد، اما بسیاری معتقد بودند که این فیلم‌ها به ژانر آمریکایی‌ آن تعرض کرده است. مخاطبین آمریکایی از این فیلم‌ها به ندرت استقبال می‌کردند و در مقابلش موضع می‌گرفتند. به نظر می‌رسد که "ریک دالتون" یکی از این مخاطبین است و پیشنهاد بازی در این فیلم‌ها را بی‌احترامی به شخصیت خود می‌داند. با این حال ریک در نهایت پیشنهاد شوارز را می‌پذیرد و در "نبراسکا جیم" (Nebraska Jim) بازی می‌کند.

 

لئوناردو دی‌کاپریو دی کاپریو روزی روزگاری در هالیوود
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین