کد خبر: 49957 A

نولان درباره فیلم جدیدش گفت: فیلمی است که از صدا و تصویر آن حقیقتاً باید در سالن‌های سینما لذت برد و به‌شدت هیجان‌زده‌ایم که آنچه خلق کرده‌ایم را ببینید.

ایران آرت: تمام رسانه‌های هالیوود در ماه‌های اخیر، فیلم "عقیده" کریستوفر نولان را به عنوان پروژه نجات سینماهای غرب از چنگال کرونا معرفی کرده‌اند. فیلمی بسیار پرخرج از کارگردان حماسی‌سازی که در آثارش مضامین علمی و روانکاوانه را با گونه‌های اکشن و هیجان‌انگیز آمیخته است و از این نظر یکی از کارگردان‌های شاخص و صاحب سبک شناخته می‌شود.

حضور بازیگران و چهره‌های مطرح  هالیوودی نیز احتمال موفقیت این فیلم را در گیشه بالا برده است، اما کرونا چند بار زمان اکران‌ و بازگشایی سینماها را تغییر داده است و با وجود اینکه زمان اکران عقیده نولان نیز برای ابتدای ژوئیه انتخاب شده بود دچار تعویق شد. همین موضوع باعث شد تا امید نجات سینماها نیز برای دو هفته دچار تأخیر شود و از این رو برای اینکه فضای رسانه‌ای فیلم خاموش نشود مصاحبه‌های جدید و اخبار دیگر این فیلم به مرور در حال انتشار در رسانه‌های سینمایی جهان است. با این وجود باید منتظر بود و دید که در جدال کرونا و TENET کدام یک پیروز خواهند بود.

به گزارش تسنیم، نولان به تازگی در مصاحبه خود با "سینه یوروپ" و "اینترتینمنت ویکلی" از خصوصیات مهم فیلم سینمایی خود گفته است. از اینکه این فیلم چه سبک داستانی دارد تا اینکه برای جذابیت بیشتر این فیلم سینمایی چه انتخاب‌هایی داشته است. او در یکی از این گفت‌وگوها اظهار کرده است که  "یکی از عظیم‌ترین صحنه‌های بیرونی تاریخ سینما" را ساخته است. برخی هم گزارش کرده‌اند که او در این فیلم یک هواپیمای بوئینگ 747 واقعی اما قدیمی را سفارش داده است تا در این فیلم منفجر کند.
 

فیلم عقیده - انگاشته


نولان بعد از مصاحبه‌ای که پتینسون بازیگر فیلم به دلیل این احتمال که "عقیده" مانند "تلقین"، ساخته مشهور دیگر وی، درباره سفر در زمان و جهان‌های موازی باشد، گفته است که موضوع این فیلم سفر در زمان نیست این موضوع را تأیید کرده و گفته است که موضوع این فیلم در ارتباط با زمان است.

نولان در مصاحبه خود با "سینه یوروپ" درباره ویژگی‌های سینمایی و دیدنی فیلم که تماشای آن را در سینماها الزامی می‌کند گفته است که من فکر می‌کنم این فیلم در میان تمامی فیلم‌هایی که ساخته‌ام بیش از همه برای تجربه‌ مخاطب طراحی شده باشد، تجربه‌ دیدن بر روی پرده‌های بزرگ سینما. فیلمی است که از صدا و تصویر آن حقیقتاً باید در سالن‌های سینما لذت برد و به‌شدت هیجان‌زده‌ایم که آنچه خلق کرده‌ایم را ببینید. ما پیش‌تر فیلم‌های بزرگی ساخته بودیم، اما این فیلمی است که میزان اکشن و مخاطب جهانی آن فراتر است از آنچه در گذشته ساخته‌ایم. فکر می‌کنم با تجربه‌ای که از ساختن فیلم‌های اکشن در گذشته به دست آورده بودیم موفق به تولید این فیلم شدیم. او همچنین اشاره کرده است که نگارش این فیلمنامه نزدیک به 7 سال زمان برده است.

این‌طور که بازیگران فیلم در مصاحبه‌های خود گفته‌اند ماجرای فیلم به موضوعی جاسوسی اشاره دارد که که با تهدیدی جهانی سر و کار دارد.

 

کریستوفر نولان هالیوود نولان فیلم عقیده فیلم انگاشته
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین