کد خبر: 50317 A

همسر خسرو سینایی درباره وضعیت جسمی او گفت: خوشبختانه حالشان بسیار بهتر است، وضعیت هوشیاری‌اش کاملاً بهبود یافته و تا چند روز آینده به خانه برمی‌گردد.

ایران آرت: خسرو سینایی، مستندساز باسابقه کشورمان مدتی است که در بستر بیماری است؛ خوشبختانه وضعیت او بهتر شده و به زودی از بیمارستان مرخص می‌شود.

تسنیم نوشت، باخبر شدیم خسرو سینایی‌، مستندساز باسابقه کشورمان مدتی است در بستر بیماری است و یک عمل جراحی را پشت سر گذاشته است. 

خانم وارگا سینایی، همسر خسرو سینایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به وضعیت جسمانی این شاعر و فیلمساز کشورمان گفت: خوشبختانه وضعیت ایشان بهتر است و تا چند روز آینده از بیمارستان مرخص خواهد شد و به منزل برمی‌گردد. 

او در تشریح بیماری خسرو سینایی گفت: از مدتی پیش عفونتی در بدنشان بود و البته به واسطه گرفتگی که برای کمرش به وجود آمد، عمل جراحی کوچکی دوباره روی کمرشان انجام دادند. خوشبختانه حالشان بسیار بهتر است، وضعیت هوشیاری‌اش کاملاً بهبود یافته و تا چند روز آینده به خانه برمی‌گردد. 

خسرو سینایی فعالیت سینمایی خود را در سال 1358 با کارگردانی فیلم «زنده باد ...» آغاز کرد. سینایی افزون بر نویسندگی و کارگردانی، ساخت موسیقی و تدوین برخی از آثارش را نیز برعهده داشته است. او در سال 1384 فیلم کوتاه «فرش، اسب، ترکمن» از مجموعه فرش ایرانی را کارگردانی کرد.

جزیره رنگین، کویر خون، مثل یک قصه،گفت‌وگو با سایه، عروس آتش،کوچه پاییز، در کوچه‌های عشق، یار در خانه و مرثیه گمشده از جمله دیگر آثار اوست. 

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در هجدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، برای فیلم «عروس آتش» و لوح زرین بهترین کارگردانی در دومین دوره جشنواره فیلم فجر، برای فیلم «هیولای درون» از جمله جوایزی است که خسرو سینایی کسب کرده است. 

 

خسرو سینایی کارگردان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین