کد خبر: 50393 A

جوایز امی ۲۰۲۰ با توجه به تعداد ارسالی محصولات تلویزیونی آمریکا برای رقابت در این جوایز مهم، امسال یک رکورد گذاشت.

ایران آرت: با وجود ۷۱ سال سابقه، جوایز امی امسال توانست یک رکورد جدید بگذارد. امسال نخستین باری است که تعداد نامزدها در دسته‌بندی‌های کلیدی تا وقتی که لیست نهایی نامزدها اعلام بشود مشخص نخواهد بود.

امسال به خاطر افزایش مداوم تعداد آثار ارسالی در تعدادی از بخش‌ها، آکادمی تلویزیون آمریکا اعلام کرد تعداد نامزدهای بخش‌های درام و سریال گسترش پیدا می‌کند تا هشت نامزد بتوانند در این بخش‌های حضور داشته باشند و تعداد نامزدهای دیگر بخش‌ها هم با توجه به تعداد کل آثار ارسالی در هر بخش مشخص خواهد شد.

برای بخش‌هایی که بین یک تا ۱۹ اثر ارسالی داشته باشند، مقیاسی بین صفر تا چهار نامزد در نظر گرفته می‌شود، بین ۲۰ تا ۸۰ اثر ارسالی منجر به حضور پنج نامزد و ۸۱ تا ۱۶۰ اثر ارسالی باعث حضور شش نامزد خواهد شد. ارسال بین ۱۶۱ تا ۲۴۰ اثر باعث شکل‌گیری هفت نامزد می‌شود و بیش از ۲۴۰ اثر زمینه حضور هشت نامزد را فراهم می‌کند.

به گزارش مهر، امسال ۱۹۷ اثر در بخش درام و ۱۱۱ سریال در بخش کمدی فرستاده شده است. حتی با وجود اینکه برنده‌های همیشگی مانند "بازی تاج‌وتخت" و "فلی‌بگ" امسال حضور ندارند، هیچ کمبودی برای سریال‌ها در تمام بخش‌ها وجود ندارد. پارسال ۱۶۵ اثر در بخش درام و ۱۰۸ اثر در بخش کمدی ارسال شده بود.

تعداد آثار ارسالی در بخش سریال‌های کوتاه از ۳۵ به ۴۱ افزایش پیدا کرده که به معنی حضور پنج نامزد خواهد بود و در بخش فیلم تلویزیونی هم اوضاع مشابه است و تعداد آثار از ۲۱ به ۲۸ افزایش پیدا کرده است.

دیگر بخش‌هایی که شامل حضور پنج نامزد نهایی می‌شوند، تاک شوهای ورایتی با ۲۴ اثر، ورایتی مخصوص و زنده با ۲۹ اثر، سریال کمدی یا درام کوتاه با ۳۳ اثر، سریال‌ها یا برنامه ویژه غیرداستانی مجری‌دار با ۴۲ اثر، برنامه واقع‌گرایانه بدون ساختار با ۴۴ اثر، برنامه واقع‌گرایانه ساختاردار با ۴۷ اثر، برنامه رقابتی با ۶۰ اثر، برنامه واقع‌گرایانه غیرداستانی با ۶۳ اثر و سریال ورایتی کوتاه با ۲۰ اثر هستند.

 

بازی تاج و تخت جایزه امی جوایز امی فلیبگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین