کد خبر: 50615 A

سینماهای فرانسه پیش از بازگشایی با ظرفیت محدود، بیش از ۹۹ روز تعطیل بودند که این مدت تعطیلی حتی در دوران جنگ جهانی دوم نیز به ثبت نرسیده است.

ایران آرت: رئیس انجمن ملی سینمای فرانسه با اشاره به بحرانی بودن شرایط سینماها در این کشور، از احتمال تعطیلی سالن‌های سینما به دلیل مشکلات مالی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از دویچه وله، "ریچارد پارتی" رئیس انجمن ملی سینمای فرانسه با اشاره به شرایط بحرانی حاکم بر سالن‌های سینمایی این کشور گفت: سینماها باید کسری درآمدی را که در چند ماه اخیر به دلیل تعطیلی سالن‌ها بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند جبران کنند، اما قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی اعلام‌شده به این معناست که سینماها تنها می‌توانند با ۵۰ تا ۸۰ درصد از ظرفیت‌شان از مخاطبان میزبانی کنند؛ این در حالی است که هزینه‌های آن‌ها کاهش نیافته و به همین دلیل بسیاری از سالن‌های سینمای در این شرایط دشوار دوام نخواهند آورد.

سینماهای کوچک و مستقل که بخشی از مجموعه سینماهای بزرگ و زنجیره‌ای نیستند، در معرض بیشترین خطر تعطیلی قرار دارند، چرا که این سینماها ۴۵ تا ۶۰ درصد از درآمد خود را از محل نمایش فیلم‌های هالیوودی کسب می‌کنند، اما در حال حاضر اکران فیلم‌های جدید و مهم هالیوود به تاخیر افتاده است و هر روز تاریخ جدیدی برای آن‌ها اعلام می‌شود.

سینما با اختلاف مهم‌ترین سرگرمی  فرانسوی‌هاست؛ آن‌ها در یک سال بیش از ۲۰۰ میلیون بلیت سینما خریداری می‌کنند که منابع مالی قابل ملاحظه‌ای برای سرمایه‌گذاری و تولید آثار سینمایی فراهم می‌کند.

فرانسه با تولید ۲۵۰ اثر بلند سینمایی پس از آمریکا و هند، بزرگترین تولیدکننده آثار سینمایی در جهان است و شش‌هزار سالن نمایش فیلم در این کشور وجود دارد که ۴۰ درصد از آن‌ها ویژه نمایش آثار سینمای هنری است.

سینماهای فرانسه پیش از بازگشایی با ظرفیت محدود، بیش از ۹۹  روز تعطیل بودند که این مدت تعطیلی حتی در دوران جنگ جهانی دوم نیز به ثبت نرسیده است. انجمن ملی سینمای فرانسه خسارت‌های واردشده به صنعت سینمای این کشور را ۴۵۰ میلیون دلار برآورد کرده است.

 

سینما سینمای فرانسه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین