کد خبر: 50745 A

بازیگر مشهور هالیوود می‌گوید فیلم‌های نژادپرستانه باید با درج هشداری به روز رسانی شوند تا مخاطب بداند که برنامه‌ای حاوی توهین و تبعیض نژادی می‌بیند

ایران آرت: ادریس البا با حذف فیلم‌ها و سریال‌هایی اخیراً از پلتفرم‌های دیجیتال حذف شده‌اند مخالف است. در این فیلم‌ها و اپیزودها اغلب یک بازیگر سفیدپوست نقش یک سیاه‌پوست را بازی کرده بود. در طول چندین هفته گذشته، اپیزودهایی از سریال‌های "۳۰ راک"، "دختران طلایی"، "اداره" و "اسکراب‌ها"  و بسیاری دیگر از سرویس‌های پخش آنلاین حذف شده‌اند. البا در مصاحبه با "ریدیو تایمز" می‌گوید این اپیزودهای جنجالی نباید حذف شوند بلکه با درج هشداری در ابتدای آن باید به روز رسانی شوند تا مخاطب بداند که برنامه‌ای حاوی توهین و تبعیض نژادی می‌بیند.

البا می‌گوید: "من کاملاً به آزادی بیان اعتقاد دارم. اما مشکل آزادی بیان این است که برای همه مناسب نیست. به همین علت است که ما سیستم رده‌بندی سنی داریم. ما به مخاطب می‌گوییم این محتوای خاص مناسب کدام رده‌ی سنی است. برای هجو حقیقت ابتدا باید حقیقت را دانست. اما سانسور مضامین نژادپرستانه درون یک سریال، حذف آن… به نظر من مخاطب باید بداند که بعضی از افراد سریال‌هایی مانند این ساخته‌اند."

البا ادامه می‌دهد: "به احترام جنبشی که شکل گرفت و زمانه‌ی امروز، مسئولین کمپانی‌ها عناوینی که فکر می‌کنند برای امروز مناسب نیست را حذف کرده‌اند – اشکالی ندارد و آفرین به آن‌ها. اما به نظر من، در آینده، مردم باید بدانند که آزادی بیان پذیرفته شده است و باید بداند که قصد تماشای چه چیزی را دارد. من به سانسور اعتقادی ندارم. به باور من باید اجازه داشته باشیم هر چیزی که می‌خواهیم بگوییم. زیرا به هر حال، ما قصه‌گو هستیم."

به گزارش 30نما، شبکه‌ی HBO Max در مورد فیلم "بر باد رفته" اخیراً مطابق نظر البا عمل کرد. این شبکه با حذف فیلم به سبب نحوه‌ی نمایش شخصیت‌های سیاه‌پوست جنجال زیادی به پا کرد، اما سپس فیلم را به صورت کامل و با اضافه کردن توضیحاتی به ابتدای آن دوباره در دسترس مشترکینش قرار داد. سریال "مد من" شبکه‌ی AMC نیز بدون حذف یکی از اپیزودهای بحث‌برانگیزش و تنها با اضافه شدن توضیحاتی در ابتدای آن به پلتفرم‌های استریمینگ بازمی‌گردد.

 

هالیوود ادریس البا فیلم نژادپرستانه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین