کد خبر: 50855 A

نیکی کریمی از جمله سلبریتی‌هایی است که به کتاب خواندن علاقه زیادی دارد و هرازچندگاهی کتاب‌های محبوب خود را به هوادرانش معرفی می‌کند.

ایران آرت: نیکی کریمی یکی از ستارگان سینمای ایران است که در مقام تهیه کننده و کارگردان نیز فعالیت دارد. او گالری های عکس نیز برگزار کرده و مثل ترانه علیدوستی، به ترجمه علاقمند است. نیکی کریمی مثل الناز شاکردوست، هر از گاهی کتاب های محبوب خود را در اینستاگرام معرفی می‌کند. کار خوبی که امیدواریم در میان سلبریتی های سینما و ورزش ایران نیز مد شود تا صفحات اینستاگرامی سلبریتی ها، خواندنی‌تر و مفید تر شود.

​به گزارش روزیاتو، در ادامه ۱۰ کتاب محبوب نیکی کریمی در ۲ سال اخیر را مرور میکنیم. او اخیرا در سریال آقازاده، در نقش تینا حضور دارد.

یکی از کتاب هایی که نیکی کریمی در دوران قرنطینه کرونایی مشغول خواندنش بود و آن را در نوروز ۹۹ به مخاطبانش معرفی کرد، کتاب گفت و گور دوراس گدار نوشته سیریل بگن است که در ایران توسط قاسم روبین به فارسی برگردانده شده است.


 

کتاب نور ماه بر درختان کاج نوشته جاناتان کلمنتس با ترجمه نیکی کریمی از نشر چشمه روانه بازار شد که به چاپ سوم رسید. نیکی کریمی این کتاب را در دهمین روز سال ۹۹ به دوستانش توصیه کرد. او این کتاب را یکی از کتاب های دوست داشتنی خود خطاب کرد و نوشت: دنیا پر از رنج است، با این حال، درختان گیلاس شکوفه می دهد

 

 

الیف شافاک نویسنده شناخته شده ای برای ایرانیان است کتاب های پر فروشی از این نویسنده روانه بازار نشر شده است. کتاب ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب، روایت الیف شافاک از زندگی امروز است. نیکی کریمی، اواخر سال ۹۸ این کتاب را به دوستانش معرفی کرده بود.


 

 

 

کتاب اقلیت و اکثریت خاطرات دکتر فرهنگ مهر به کوش حسین دهباشی، روایتی خواندنی از تاریخ شفاهی معاصر ایران، از جمله کتاب هایی است که نیکی کریمی، اسفند ۹۸ به دوستانش معرفی کرد. علاقمندان به تاریخ معاصر ایران می توانند این کتاب خواندنی که کلکسیونی از تصاویر را نیز به همراه دارد، مطالعه کنند.


 


کتاب ناتمامی نوشته زهرا عبدی که در سال ۱۳۹۵، برنده تندیس بهترین رمان سال شد، از جمله کتاب هایی است که نیکی کریمی،بهمن ۹۸ به دوستانش معرفی کرد. نیکی کریمی این کتاب را یکی از بهترین کتاب هایی دانست که در سال های اخیر از یک خانم نویسنده ایرانی منتشر شده است. او این کتاب را مملو از لحظات نفس گیر می داند که نویسنده به خوبی آن را به نثر در آورده است.
 

کتاب صدای مردگان نوشته حمید امجد، کتابی است که عروس سینمای ایران در بهمن ۹۸ به مخاطبانش معرفی کرد. درباره اش نوشت: بازگشت به زندگی عادی.

 

کتابی که نیکی کریمی پاییز ۹۸ معرفی کرد، از کتاب های انگلیسی زبان بود که او مطالعه کرده بود ونامش، دختر، زن و دیگران نوشته برناردین اواریستو است که داستان جذابی را روایت میکند.
 

نیکی کریمی، پاییز ۱۳۹۷ به دوستان خود پیشنهاد کرد که کتاب شدن (becoming) نوشته دکتر میشل اوباما (همسر رئیس جمهور سابق آمریکا) را مطالعه کنند. 


 

رمان نیکی کریمی میشل اوباما الیف شافاک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین