کد خبر: 51033 A

مستند جدید ورنر هرتسوگ از سرویس استریمینگ اپل برای بیش از ۱۰۰ کشور پخش می‌شود.

ایران آرت: اپل حقوق رسمی پخش مستندی درباره ستاره‌شناسی ساخته ورنر هرتسوگ با عنوان "شهاب‌واره" را خریداری کرده و فیلم را در بیش از ۱۰۰ کشور از طریق سرویس استریمینگ اپل تی‌وی پلاس پخش می‌کند.

هرتسوگ در این پروژه با کلایو اوپنهایمر پروفسور بریتانیایی همکاری کرده است. این ۲ نفر قبلاً هم در مستند نامزد دریافت جایزه اسکار "برخوردهایی در پایان دنیا" درباره قطب شمال و مستند نامزد دریافت جایزه امی "داخل دوزخ" همکاری کرده بودند.

به گزارش مهر، "شهاب‌واره" به اکتشاف در این مسأله می‌پردازد که چطور ستاره‌ها، شهاب‌سنگ‌ها و برخوردهای عمیق فضایی باعث شده‌اند تصور انسان‌ها بر دیگر دنیاها و جهان‌ها متمرکز شود و به گذشته و آینده خود بپردازد.

از جمله فیلم‌های مستندی که اپل تا به حال ساخته می‌توان از "ایالت پسرها"، "ملکه فیل‌ها" و "داستان بیستی بویز" نام برد. اپل همچنین سریال مستند "مرئی: روی تلویزیون" را تولید کرده است. "ایالت پسرها" توانست در ژانویه برنده جایزه بخش رقابتی مستند فستیوال فیلم ساندنس شود.

هرتسوگ در طی مسیر حرفه‌ای کاری خود که تقریباً شش دهه قدمت داشته است، بین مستند و فیلم‌های داستانی حرکت کرده و تا به حال بیش از ۵۰ پروژه به نام خود ثبت کرده است. از جمله فیلم‌های او می‌توان از "نوسفراتو خون‌آشام"، "فیتزکارالدو"، "درس‌هایی از تاریکی"، "مرد گریزلی"، "غار رویاهای فراموش‌شده" و "ملکه صحرا" نام برد. او همچنین در سریال محبوب "مندلورین" دیزنی پلاس که داستان آن در دنیای جنگ ستارگان به وقوع می‌پیوندد

 

اپل فیلم مستند ورنر هرتسوگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین