کد خبر: 51035 A

جان ساکسون همبازی بروس لی در فیلم سینمایی "اژد‌ها وارد می‌شود" در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

ایران آرت: جان ساکسون بازیگری که در فیلم سینمایی "اژد‌ها وارد می‌شود" همبازی بروس لی بود و در فیلم "کابوس در خیابان الم" به کارگردانی وس کریون نقش آفرینی کرده بود در سن ۸۳ سالگی درگذشت. همسر او تایید کرد که مرگ او به خاطر بیماری ذات الریه بوده است.

او که یک بازیگر آمریکایی بود در طول دوران بازیگری در نقش‌های متفاوتی بازی کرده است. او در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۶۰ اعلام کرده بود که تمایل دارد هر نوع نقشی را بازی کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایفای نقش او در فیلم سینمایی "آپالوسا" محصول سال ۱۹۶۶ در مقابل مارلون براندو یک جایزه گلدن گلوب برای وی به ارمغان آورد. او در چندین سریال از جمله "دودمان" شبکه ABC هم نقش آفرینی کرده است. او بازیگری را از سال ۱۹۵۴ آغاز کرد و توانست با بازی در فیلم سینمایی "لحظه محافظت نشده" توجه مردم را به خود جلب کند.

او در فیلم سینمایی "کریسمس سیاه" محصول سال ۱۹۷۴ نیز بازی کرده است و فیلم‌های او در ژانر وحشت نیز شامل "ملکه خونین" و "مبارزه در میان ستارگان" است.

او در فیلم سینمایی "اژد‌ها وارد می‌شود" محصول کمپانی برادران وارنر نیز نقش آفرینی کرد و نقش فردی را بازی می‌کرد که در هنر‌های رزمی مهارت داشت.

 

بروس لی جان ساکسون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین