کد خبر: 51216 A

مراسم بفتا تلویزیونی با اهدای جایزه به سریال‌هایی نظیر "چرنوبیل" و "تاج" و انتخاب بازیگران برتر سریال‌های تلویزیونی برگزار شد.

ایران آرت: بزرگ‌ترین مراسم اهدای جوایز تلویزیونی پس از شیوع ویروس کرونا را در یک رویداد مجازی ۹۰ دقیقه‌ای برگزار کرد.

در این مراسم ریچارد آیودی میزبان مراسم جوایز بفتای تلویزیونی ۲۰۲۰ در استودیو حضور یافت و برندگان از خانه و به صورت آنلاین جوایز خود را دریافت کردند.

این برنامه به صورت زنده از "بی‌بی‌سی وان" پخش شد.

به گزارش مهر، سریال "چرنوبیل" که به تازگی در جوایز امی درخشید، از امیدداران کسب بیشترین جوایز بفتای تلویزیونی با ۱۴ نامزدی بود. "فلی‌بگ" و "تاج" نیز با ۷ نامزدی در موقعیت بالایی جای داشتند.

در این مراسم جایزه بهترین مینی سریال به "چرنوبیل" محصول اچ‌بی‌او رسید و موفق شد تا سریال‌هایی چون "یک اعتراف"، "قربانی" و "فضیلت‌ها" را پشت سر بگذارد. "تاج" نیز عنوان بهترین سریال درام را از آن خود کرد.

شیان کلیفورد برای "فلی‌بگ" به عنوان بهترین بازیگر زن نقش کمدی و جیمی دیمتریو برای " Stath Lets Flats " به عنوان بهترین بازیگر مرد در همین بخش انتخاب شد.

جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی به جارد هریس برای "چرنوبیل" و بهترین بازیگر زن به گلندا جکسون برای "الیزابت گم شده" اهدا شد.

جو آبسالم برای "یک اعتراف" بهترین بازیگر مرد نقش مکمل و هلن بیهان برای "فضیلت‌ها" بهترین زن نقش مکمل شدند.

"وقتی آنها ما را می‌بنند" از نتفیلکس نیز موفق شد تا عنوان بهترین برنامه بین‌المللی را از آن خود کند.

عنوان بهترین برنامه ورزشی هم به "فینال جانم جهانی راگبی ۲۰۱۹: انگلستان در برابر آفریقای جنوبی" اهدا شد و جایزه بهترین پوشش خبری به "معترضان هنگ‌کنگ" از شبکه اسکای نیوز رسید

 

سریال تاج بفتا تلویزیونی جوایز امی گلندا جکسون سریال چرنوبیل فلیبگ جارد هریس شیان کلیفورد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین