کد خبر: 51321 A

"شیطان وجود ندارد" زمستان گذشته در هفتادمین دوره جشنواره برلین جایزه خرس طلایی بهترین فیلم را برد.

ایران آرت: فیلم سینمایی "شیطان وجود ندارد" به کارگردانی محمد رسول‌اف در حالی در فهرست فیلم‌های حاضر در بخش رسمی جشنواره تلوراید ۲۰۲۰ قرار گرفت که این جشنواره امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایندی‌وایر، "شیطان وجود ندارد" زمستان گذشته در هفتادمین دوره جشنواره برلین جایزه خرس طلایی بهترین فیلم را برد و اگر کرونا جشنواره تلوراید را تعطیل نمی‌کرد، در این رویداد مهم سینمایی در منطقه آمریکای شمالی هم به نمایش درمی‌آمد. فیلم چهار داستان از چهار شخصیت را روایت می‌کند که در معرض یک انتخاب اخلاقی ساده و شگفت قرار می‌گیرند و احسان میرحسینی، شقایق شوریان، کاوه آهنگر، دریا مقبلی، محمد ولی‌زادگان، مهتاب ثروتی، ژیلا شاهی، محمد صدیقی‌مهر و باران رسول‌اف بازیگران فیلم هستند.

قرار بود چهل و هفتمین جشنواره فیلم تلوراید سه تا هفت سپتامبر در آمریکا برگزار شود که حالا فقط فهرست فیلم‌های آن اعلام شده و خبری از برنامه نمایش و حضور مهمانان نیست. تا امروز جشنواره فیلم کن به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای سینمای جهان قربانی شیوع گسترده ویروس کرونا شده است اما برنامه‌ریزان جشنواره ونیز اعلام کرده‌اند این دوره را با حضور اندک تماشاگران و سینماگران برگزار می‌کنند.

سازمان‌دهندگان جشنواره تورنتو در کانادا گفته‌اند در این دوره فقط ۵۰ فیلم در بخش‌های مختلف نمایش می‌دهند تا بتوانند موارد ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند و هنوز از برنامه جشنواره فیلم نیویورک برای این دوره خبری در دست نیست. هر چند انتظار می‌رود با توجه به شدت بحران کرونا در ایالات متحده، رویدادهای سینمایی در این منطقه به شکل مجازی برگزار شود.

 

محمد رسول اف شیطان وجود ندارد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین