کد خبر: 51469 A

مرتضی شایسته ضمن بیان اینکه سینما از اول تا یازدهم شهریور تعطیل است، از اکران فیلم سینمایی "کاکا" برای بعد از تعطیلات خبر داد.

ایران آرت: مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) درباره مصوبات امروز جلسه شورای صنفی گفت: امروز دو تصمیم گرفته شد که از این قرار است. اول اینکه به مناسبت ایام عزاداری محرم سینماهای کشور از اول تا یازدهم شهریورماه تعطیل بوده و بعد از این ایام از دوازدهم شهریورماه سینماها باز و دایر خواهند بود.

وی در گفتگو با ایلنا ادامه داد: همچنین بعد از ایام عزاداری محرم فیلم سینمایی "کاکا" به تهیه‌کنندگی امیر سماوات و کارگردانی علی سراهنگ اکران خود در سینماها را آغاز می‌کند.

دبیر شورای صنفی نمایش همچنین درباره اکران فیلم‌های خارجی در سینماها نیز توضیح داد: برای اکران فیلم‌های سینمایی خارجی منتظر پروانه نمایش آنها هستیم. پس از آنکه این فیلم‌ها پروانه نمایش خود را دریافت کنند به شورا آمده و درباره اکران آنها تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی در پایان گفت: روند اکران فیلم‌های خارجی به این صورت است که آنها باید آثار خود را ارائه دهند تا توسط افراد بازبینی شود. پس از آن ما می‌توانیم به فیلم‌هایی که پروانه نمایش می‌گیرند، اجازه اکران دهیم.

گفتنی است حسین محجوب، رویا افشار، مهران احمدی از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم «کاکا» که از تولیدات سال 94 بوده و پیش از این با مشکلاتی در اکران مواجه شده بود، به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

سینمای ایران سینما
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین