کد خبر: 51760 A

دو فیلم از سعید روستایی و دو فیلم از اصغر فرهادی در صدر محبوب‌ترین فیلم‌های دهه نود قرار گرفتند.

ایران آرت: در یک نظرسنجی مردمی "متری شیش و نیم" دومین ساخته‌ سعید روستایی‌ از میان ۳۲ فیلم مطرح دهه‌ی ۹۰، عنوان بهترین فیلم را کسب کرد. اما آنچه حائز اهمیت است، مردم با رای بالایی، از میان فیلم‌هایی که در ژانرهای مختلف در این رقابت سخت حضور داشتند، فیلم‌های اجتماعی را برگزیدند. 

سعید روستایی با دو فیلم "متری شیش و نیم" و "ابد و یک روز" و اصغر فرهادی با دو فیلم "جدایی نادر از سیمین" و "فروشنده" و در رقابتی تنگاتنگ، به مرحله نیمه نهایی رسیدند و در نهایت سعید روستایی برنده‌ی این رقابت بود و دومین فیلم اجتماعی او که سال گذشته اکران شده بود، عنوان بهترین فیلم دهه‌ ۹۰‌ را به خود اختصاص داد. این نظرسنجی در سامانه بلیت فروش سینماتیکت انجام شد.

"متری شیش و نیم" فیلمی به نویسندگی و کارگردانی سعید روستایی و تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان و محصول سال ۱۳۹۷ ایران است.

این فیلم نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به روی پرده رفت و موفق شد برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شود. بعد از ابد و یک روز، این فیلم دومین همکاری سعید روستایی با نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و پیمان معادی است.

نام فیلم برگرفته از خاطره ناصر خاکزاد، متهم پرونده مواد مخدر است که در بخشی از سکانس دادگاه روایت می‌کند که کفن برادرش را متری شش و نیم خریدند.


 

 

اصغر فرهادی جدایی نادر از سیمین فروشنده سعید روستایی ابد و یک روز متری شیش و نیم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین