کد خبر: 51801 A

مدیر شورای والدین گفت: فیلم "خوشگل‌ها" اولین عنوانی مروج سوءاستفاده‌ی جنسی از کودکان نیست که نت‌فلیکس با افتخار تبلیغ می‌کند، اما باید آخرین آن‌ها باشد.

ایران آرت: با افزایش انتقادات از فیلم "خوشگل‌ها" در شبکه‌های اجتماعی و شکل‌گیری یک پتیشن آنلاین برای لغو انتشار آن از نت‌فلیکس، "تسا تامپسون" بازیگر سریال "وست‌ورلد" و فیلم‌های "ثور" و بسیاری دیگر از منتقدینی که فیلم را دیده‌اند به حمایت از آن پرداختند. معترضین با انتشار پوسترهای "خوشگل‌ها" توسط نت‌فلیکس فیلم را به استفاده‌ی جنسی از دختران خردسال و ترویج پدوفیلی متهم کردند. 

نت‌فلیکس روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای عذرخواهی کرد و گفت تصاویر و توضیحات فیلم را به‌روزرسانی کرده است. اما این عذرخواهی مانع افزایش انتقادات نشد و "تام وینتر" مدیر "شورای تلویزیون والدین"‌ در بیانیه‌ای فیلم را محکوم کرد و دوباره آن را به استفاده‌ی جنسی از کودکان متهم کرد.

وینتر می‌پرسد: "[نت‌فلیکس] چگونه می‌تواند فیلمی "تاریخی" را تأیید کند که تماماً حول محور یک دختر ۱۱ ساله است اما رده‌بندی TV-MA [زیر ۱۷ سال] دارد؟ نت‌فلیکس در یک کلام باید استفاده‌ی جنسی از کودکان برای سرگرمی را متوقف کند. فیلم "خوشگل‌ها" اولین عنوانی مروج سوءاستفاده‌ی جنسی از کودکان نیست که نت‌فلیکس با افتخار تبلیغ می‌کند، اما باید آخرین آن‌ها باشد."

به گزارش 30نما، "تسا تامپسون" و دیگر منتقدین حامی فیلم در شبکه‌های اجتماعی تأکید کرده‌اند که فیلم با آنچه که بازاریابی شده متفاوت است. در فیلم "فتیحا یوسف" نقش دختر ۱۱ ساله‌ای را بازی می‌کند که با گروهی از رقصندگان مدرسه‌اش دوست می‌شود و روایت "میمونا دوکوره" کارگردان فیلم دقیقاً در مورد جنجال‌هایی است که پیرامون فیلم شکل گرفته و فشارهایی که جامعه بر روی دختران جوان برای جذاب به نظر رسیدن وارد می‌کند.

تامپسون می‌نویسد: ""خوشگل‌ها" فیلم زیبایی‌ست. در جشنواره‌ی ساندنس مرا نابود کرد. کارگردان نوظهوری را معرفی می‌کند. او یک زن سیاه‌پوست فرانسوی سنگالی است که از تجاربش می‌گوید. فیلم نگاه فرا-جنسیت‌زده به دختران نابالغ است. از دیدن این بحث‌ها ناامید شدم." او اضافه می‌کند: "از بازاریابی آن ناامید شدم. واکنش همه را درک می‌کنم. اما [بازاریابی] نماینده‌ی فیلمی که من دیدم نبود."

 

بازیگر زن نتفلیکس خانم بازیگر تسا تامپسون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین