کد خبر: 51931 A

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز با تمهیدات خاص تحت تاثیر شیوع کرونا، از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

ایران آرت: با کناره گیری "کریستی پویو" فیلمساز رومانیایی از حضور در جمع هیات داوران بخش رقابتی ونیز، "مت دیلون" بازیگر مطرح آمریکایی جایگزین او شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ونیز، دست اندرکاران جشنواره ونیز با تشکر از "کریستی پویو" که به دلیل مشکلات شخصی ناگزیر به ترک هیات داوران بخش اصلی جشنواره شده از جایگزین شدن "مت دیلون" بازیگر ۵۶ ساله آمریکایی به جای او خبر دادند. 

"دیلون" در طول سه دهه اخیر در مجموعه‌ای از نقش های درام و کمدی حضور موفقی داشته است که آن جمله می‌توان به بازی در فیلم "تصادف" ساخته تحسین شده "پل هگیس" در نقش یک پلیس متجاوز اشاره کرد که نامزدی بهترین بازیگر مرد جوایز اسکار، گلدن گلوب و انجمن بازیگران آمریکا را برای او به همراه داشت.

"مت دیلون" فیلم سینمایی "شهر اشباح" را نیز با بازی خودش و "ژرار دیپاردو" نویسندگی و کارگردانی کرده و اخیرا نیز یک مستند درباره درباره "ال گرن" خواننده کوبایی ساخته که در مراحل پایانی تولید قرار دارد.

 "کیت بلانشت" بازیگر برنده اسکار استرالیایی که پیش از این به عنوان رئیس هیت داوران این رودیداد سینمایی انتخاب شده در کنار "ورونیکا فرانز" کارگردان و فیلمنامه نویس اتریشی، "جوانا هاگ" کارگردان و فیلمنامه نویس انگلیسی، "نیکولا لاجیویا" نویسنده ایتالیایی، "کریستین پتزولد" فیلمساز آلمانی و "لودیواین سانیه" بازیگر فرانسوی دیگر اعضای هیات داوران بخش رقابتی ونیز  ۲۰۲۰ هستند که به داوری فیلم‌ها و انتخاب برنده شیر طلای بهترین بهترین فیلم و سایر جوایز اصلی خواهند پرداخت.

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز با تمهیدات خاص تحت تاثیر شیوع کرونا، از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

 

جشنواره فیلم ونیز مت دیلون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین