کد خبر: 51979 A

پیش‌فروش بلیت‌های فیلم جدید نولان از "دانکرک" و "میان‌ستاره‌ای" در آمریکا، بریتانیا و استرالیا گذر کرده است.

ایران آرت: اولین نشانه‌های مثبت از فروش "تنت" در آمریکا چهارشنبه (۲۶ آگست) با انتشار گزارش پیش‌فروش بلیت‌ها در آمریکا مشاهده شد. "موویو" گزارش داده است که پیش‌فروش بلیت‌های فیلم جدید نولان از "دانکرک" و "میان‌ستاره‌ای" در آمریکا، بریتانیا و استرالیا گذر کرده است. 

در استرالیا و بریتانیا آمار پیش‌فروش بلیت در دو روز پیش از اکران و در آمریکا یک هفته پیش از اکران بررسی شده است. در آمریکا، پیش‌فروش تک بلیت‌ها برای "تنت" ۵۵ درصد بوده در حالی که فیلم "دانکرک" ۲۰ درصد و "میان‌ستاره‌ای" ۴۷ درصد شامل پیش‌فروش تک بلیت می‌شدند.

سایت ​30نما نوشت هرچند همیشه ذکر شده است که آمار پیش‌فروش بلیت، فروش فیلم‌ها در گیشه را حتی در بازار ماقبل-پاندمی تضمین نمی‌کند، اما این تئوری در مورد فیلم‌های مارول و دیزنی درست از آب درآمده و پیش‌فروش عظیم برای دو قسمت اخیر "انتقام‌جویان" و "جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد" به رکوردشکنی در گیشه منتهی شد. با این حال نباید فراموش کرد که بازارهای کلیدی نیویورک، لس‌آنجلس و سانفرانسیکو هنوز بسته‌اند.

"دانکرک" ۲۱ ژوئیه سال ۲۰۱۷ در افتتاحیه‌ی داخلی ۵۰.۵ میلیون دلار فروخت و از پیش‌بینی ۳۵ تا ۴۰ میلیون دلاری فراتر رفت. این فیلم جنگی در اولین هفته‌ی اکرانش در بریتانیا نیز ۱۳ میلیون دلار فروخت. "میان‌ستاره‌ای" نیز پس از سومین روز اکران در آمریکا ۴۷.۵ میلیون دلار فروش کرد و در بریتانیا و استرالیا به ترتیب به فروش ۸.۵ و ۳.۶ میلیون دلاری دست یافت. در حال حاضر پیش‌بینی شده است که "تنت" در افتتاحیه‌ی جهانی خود در ۴۰ بازار ۲۵ میلیون دلار کسب کند.

حدود ۴۵ درصد پیش‌فروش بلیت‌های "تنت" در آمریکا به ایالت‌های جنوبی اختصاص دارد، در حالی که این آمار در مورد فیلم‌های "دانکرک" به ۳۵ و برای "میان‌ستاره‌ای" به ۲۸ درصد می‌رسید.

تا ۲۴ آگست، در بریتانیا نزدیک به ۱۱ هزار بلیت برای "تنت" پیش‌فروش شده بود، در حالی که این رقم برای "دانکرک" به ۷ هزار و برای "میان‌ستاره‌ای" به ۱۸۰۰ می‌رسید. سینماروهای بیش از ۴۵ ساله به شکل قابل‌توجهی نسبت به فیلم‌های قبلی نولان کاهش پیدا کرده‌اند و حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد خریداران بلیت در تمامی مناطق را مردان تشکیل داده‌اند.

 

کریستوفر نولان دانکرک تنت فیلم تنت میان ستاره ای
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین